یکشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٢
داستان انجمن وبلاگنويسان ايران

اين مطلب را بخوانيد و در صورت تمايل به آن لينک دهيد:

۱-امروزه غولهای رسانه ای جهان همچون بی بی سی و سی ان ان،اذعان دارند که وبلاگها يک رسانه اند.رسانه هايی که با اعتماد سازی،درج اخبار صحيح و به موقع،توانسته اند جايی برای خود در دنيای ارتباطات باز کنند.شايد خاطرات روزانه يک وبلاگنويس،الهام بخش نويسنده ای بزرگ باشد برای نوشتن رمانی پر فروش.هيچکس نمی تواند منکر نقش عمده وبلاگها در حوادث امسال کوی دانشگاه باشد.در جريان انتخاب شيرين عبادی به عنوان برنده جايزه صلح نوبل،وبلاگها سريعتر از خبرگزاريها،خبر رسانی کردند.و همين نقش موثر وبلاگها بود که باعث حضور هزاران نفر در فرودگاه مهرآباد شد.

۲-در مملکتی که مسئولانش،بر سر تفسير قانون اساسی،با هم اختلاف دارند،هيچ چيزی قابل پيش بينی نيست.همانطور که پرشين بلاگ را به راحتی آب خوردن فيلتر گذاری می کنند و مانع از دسترسی به بلاگ اسپات می شوند،قادرند کل مقوله وبلاگ را زير سوال ببرند.در اين شرايط وجود جامعه ای متحد،يکدل و همزبان به اعتقاد من ضروريست.

۳-آنهايی که به نمايندگی از وبلاگنويسان ايرانی در آنسوی مرزها،اعلام می کنند که پر بيننده ترين وبلاگهای ايرانی،وبلاگهای غير اخلاقی هستند کاش می دانستند که پس از ظهور پديده وبلاگ،استفاده از اينترنت در ايران،مسير مناسبی يافته است.کم نيستند جوانان علاقمندی که برای زيباتر شدن وبلاگشان،در زمينه HTML و کار با front page و flashو ساير نرم افزارهای طراحی،به حد بالايی از توانايی رسيده اند.کم نيستند وبلاگنويسانی که ريزه کاريهای کار با کامبيوتر را آموخته اند و کم نيستند آنهايی که هکرهای متبحری شده اند!.

۴-همه چيز از روز ۱۸ ارديبهشت شروع شد.آنروز بابا حميد در مورد لزوم متشکل شدن وبلاگنويسان صحبت کرد.دو هفته بعد،صحبتهای آقا فريد ،من و علی،مقدمه ای شد برای راه اندازی انجمن.

قرار عمومی ۲۱ مرداد ،فرصت خوبی بود برای جذب افراد علاقمند به عضويت.جمعی از دوستان برای حضور در جلسات انجمن اعلام آمادگی کردند و متعاقب آن،اولين جلسه در آمفی تئاتر کاخ سعدآباد برگزار شد.

۵-ما آمده ايم.آمده ايم تا متهم به بی اخلاقی نشويم.آمده ايم تا قربانی سياستهای يک بام و دو هوا نباشيم.آمده ايم تا بگويم همه ما برای ارتقای فرهنگ ايرانی در اينترنت،يکدل و همزبان هستيم.آمده ايم تا بگوييم هيچکس نمی تواند وبلاگهايمان را زندانی کند.آمده ايم تا بگوييم وبلاگ هم اکنون جزئی از وجود ماست.بخشی از زندگی ماست.آمده ايم تا بگوييم تجمع بيش از دو نفر به هيچوجه ممنوع نيست!!!.

۶-از روزی که خبر تاسيس انجمن وبلاگنويسان در رسانه ها منتشر شد،شاهد مخالفتهای زيادی بوديم.عده ای از دوستان مخالف که مخالفتشان از روی حسن نيت و دلسوزی است،با حضور در جلسات انجمن،ضمن ارائه پاره ای نظرات سازنده و دلايل منطقی برای مخالفت،با اعضای انجمن نيز بيشتر آشنا می شوند.در واقع نظرات اين مخالفان،غنيمتی است برای من و دوستانم.

گروهی ديگر از مخالفان به مخالفت صرف می پردازند.اين عده فقط مخالفت می کنند و دليلی هم برای مخالفتشان ندارند.به نظر می رسد آنان،بيشتر سوار بر موج احساسات هستند تا عقلانيت.

اما دسته ای ديگر از مخالفان،کسانی هستند که احساس می کنند با نزديک شدن هر چه بيشتر وبلاگنويسان به همديگر،موقعيت و جايگاه خود را در وبلاگشهر از دست خواهند داد.اين عده برای مخالفت با انجمن،فضای تبليغاتی مسمومی ايجاد کرده اند و از دست رفتن جايگاهشان را چنان غم انگيز می دانند که برای تخريب انجمن،حتی به فحش و ناسزاگويی و کارهای غيراخلاقی متوسل شده اند.آنان برای جلوگيری از تشکيل انجمن،شمشيرها را از رو بسته اند.

۷-شايد اين جمله خاتمی که«هر ۹ روز با يک بحران مواجه بوده ام»را شنيده ايد.از روزی که بحث انجمن مطرح شد،ما روزانه با ۹ بحران روبرو بوديم!!!اما خسته نيستيم.هنوز هم به کاری که آغاز کرده ايم ايمان داريم.درهای انجمن به روی هيچکس بسته نيست.آماده شنيدن نظرات تمام مخالفان و موافقان هستيم.از پيشنهادات دلسوزانه استقبال می کنيم و دست همه را می فشاريم.در آغاز راهی سخت هستيم.راهی که گذشتن از آن،بدون ياری شما خوبان،ممکن نيست.در عبور از سنگلاخهای تهمت و دشنام،برای گذر از دره های تخريب و افترا،نيازمند ياری و اعتماد تک تک شماييم.

۸-اين ياداشت،بيانيه رسمی انجمن نيست.دفاعيه هم نيست.شايد نوعی درخواست همکاری است از جانب من که بزرگترين جرمم اين است که يکی از اعضای هيات موسس انجمن وبلاگنويسان ايران ايران شده ام.

                              ارادتمند همه شما:نادر جديدی


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
دوشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٢
سه پرده از يک نمايش!!!

پرده اول:

زن:ديدی امروز مامانت چطوری با من برخورد کرد؟

مرد:چطوری؟

زن:سر سفره به من گفت عروس خوشگلم غذا بکش

مرد:خب؛حرف بدی که نزده.

زن:چرا!!!منظورش اين بود که من خيلی پرخوری کردم!!!اون منظور خاصی داشت.داشت به من طعنه ميزد!!!از اين به بعد حق نداری بری خونه مادرت!

مرد:چشم!!!هر چی تو بگی(ای خاک تو اون سر زن ذليلت بکنن-شلخته)

***

پرده دوم:

زن:ديدی امروز خواهرت چيکار کرد؟

مرد:چيکار کرد؟

زن:به من گفت برو بشين ظرفهارو خودم ميشورم.

مرد:مگه بده اين حرف؟

زن:منظورش اين بود که من خيلی راحت طلبم و دست به سياه و سفيد نميزنم.از اين به بعد حق نداری بری خونه خواهرت!!!

مرد:چشم!!!هر چی تو بگی(ای خاک تو اون سر زن ذليلت بکنن-شلخته)

***

پرده سوم:

زن:ديدی امروز زن داداشت چيکار کرد؟

مرد:چيکار کرد؟

زن:همش داشت دستشو تکون تکون ميداد تا النگوهايی رو که تازه گرفته به رخم بکشه!!!از اين به بعد حق نداری بری خونه برادرت!!!

مرد:چشم!!!هر چی تو بگی(ای خاک تو اون سر زن ذليلت بکنن-شلخته)

***

حالا با خوندن سه پرده از زندگی يک زن ايرانی،حق ميديد که از دريافت جايزه صلح نوبل توسط يکی از همين زنان بسی بسيار فراوان زياد شفت انگيز زده شوم!!(چی گفتم اصلا!)

حالا شما بگيد حق زن ايرانی جايزه جنگ نوبله يا صلح نوبل؟به قول يکی از دوستان منظور بوش از محور شرارت،عراق،کره شمالی و زن ايرانی بوده نه خود ايران

***

خبر:شيرين عبادی برنده جايزه يک ميليون و سيصدهزاردلاری صلح نوبل شد.

آگهی:به يک خانم صلح طلب،فعال در زمينه حقوق بشر و واجد شرايط دريافت جايزه صلح نوبل،جهت امر شريف ازدواج،نيازمنديم.متقاضيان می توانند به دفتر مرکزی حزب مراجعه کنند!!!            ارادتمند:شلخته!!!(خيلی پر رويی کردم ببخشيد)

***

بدون شوخی:از شنيدن خبر انتخاب خانم شيرين عبادی به عنوان برنده جايزه صلح نوبل خيلی خوشحال شدم.شايد يکی از خوشحال کننده ترين اخباری بود که طی جند سال اخير شنيدم.پس لطفا با خوندن مطلب بالا عصبانی نشيد.

در شرايطی که خاتمی ترجيح داده در مقابل واقعه ای با اين اهميت سکوت رو اختيار کنه و صدا و سيما هيچ واکنشی نشون نداده،و درحاليکه افسانه نوروزی داره گام به گام به چوبه دار نزديکتر ميشه،تنها می تونم آرزوی موفقيت و سربلندی بيشتر برای مادران زحمتکش اين سرزمين بکنم.

***

چند نکته:

۱-يه سر بزنيد به بهمن که احتمالا سال بعد جايزه صلح نوبل رو به خاطر فعاليتهای انساندوستانه بگيره!!!

۲-يه سر هم بزنيد به ديوار خيلی حال ميده!!!منکه امتحان کردم جالبه.فقط قبلش يه آمبولانس بايد دم در خونه منتظرتون باشه!!!(وقتی با کمبود نکته مواجه باشی مجبوری سرتو بزنی به ديوار!!!)


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
پنجشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٢
مصاحبه با رييس جمهور شلخته

خبرنگار:جناب شلخته سلام.ميشه بفرماييد شما چه استفاده ای از اينترنت می کنيد؟

شلخته:ضمن عرض سلام خدمت ملت هميشه در چت روم ايران،و تشکر از تمامی مسولان تلويزيون،امپکس،نودال،حمل و نقل،آرشيو و تمامی اهالی محل،لازم می دانم به اطلاع برسانم که اينترنت وسيله مفيدی است که می توان از طريق آن چت کرد و چت کردن يکی از بهترين ابزارهای ارتباطی در طول تاريخ بوده است و من افتخار دارم به عنوان رييس جمهور ملت،سال ۲۰۰۴ را سال چت تمدنها اعلام نمايم و من خودم علاقه شديدی به چت کردن دارم.

خبرنگار:جناب شلخته متاسفانه بخش عمده کاربران اينترنت در ايران،بيشتر وقت خود را صرف  چت می کنند.در اين موزد چه نظری داريد؟

شلخته:با نهايت تاثر و تاسف بايد اعتراف کنم حق با شماست!!!اصلا چه معنی داره آدم عاقل بشينه چت کنه!!بی ناموسی تا چه حد؟جمع کنيد اين بساط را!چهل نفر دختر و پسر داخل يک اتاق با هم حرف می زنند که چه؟کار بيهوده ايست.من تا اين لحظه چت نکرده ام و از اين به بعد هم چت نخواهم کرد.

خبرنگار:رييس جمهور عزيز،چه توصيه ای به جوانها داريد تا از اينترنت،استفاده مطلوب داشته باشند؟

شلخته:توصيه من به جوانان اين است که بروند وبلاگ مرا بخوانند.وقتی خواندند کامنت بگذارند و خودشان هم وبلاگ بنويسند و در وبلاگشان به من هم لينک بدهند.اگر هم خواستند دات کام شوند،بروند پيش داريوش کبير!!!اصلا خودم از داريوش برايشان تخفيف می گيرم.

خبرنگار:جناب رييس جمهور،نظر مثبت شما در مورد فيلترگذاری در اينترنت چيه؟

شلخته:خب،من به عنوان نماينده وبلاگ نويسان ايران،بايدعرض کنم که پر بيننده ترين وبلاگهای ايران،وبلاگهای غير اخلاقی می باشندو اصلا همه ملت ايران از صبح تا شب فقط مطالب اين وبلاگها را مطالعه می کنند.اعتقاد من اين است که بايد تمام وبلاگها و وبسايتها فيلتر گذاری شوند به غير از وبلاگ آموزنده،علمی،خوب،مامانی،ناز و دوست داشتنی خودم.

خبرنگار:اخيرا عده ای وبلاگ به دست مزدور،اقدام به تشکيل انجمن وبلاگنويسان ايران نموده اند.نظر منفی شما در اين مورد چيست؟

شلخته:من شک ندارم که اين کار را می‌کنند تا بعدا از آن برای محدود کردن وب‌لاگ به انواع مختلف استفاده کنند.شک ندارم که يک سری خر... تحت ويندوز بعد از دوره‌ی اول، با زرنگی و کلک رای می‌آورند و رييس آن می‌شوند!!!در ضمن چه معنی داره کسی بدون اجازه من چنين کاری بکنه؟ناسلامتی من رييس جمهور وبلاگ نويسان هستم!!!

خبرنگار:رييس جمهور عزيز ازبيانات گهربار شما لذت برديم

**********

توضيح:ببخشيد که مطلب امروز بی مزه بود.متن ديگری به عنوان مصاحبه تهيه کره بودم که بعدا به علت جريانات اخير،تبديل به متنی شد که خوانديد!!!بيمزه گی را به بزرگواری خودتان ببخشيد.

**********

چند نکته:

۱-پس از مدتها سکونت در وبلاگشهر،قرار شد از اين به بعد کمی هم جار بزنم.پس از شما دوستان عزيز هم می خوام که لينکها و وبلاگهای جالب رو برام بفرستيد تا در وبلاگشهر و جارچی معرفی کنم.

۲-روز جمعه ۱۱ مهر نمايش آدم و حوا به خوبی برگزار شد.منتها من خبرش رو الان می نويسم چون خيلی تنبلم.بعد از نمايش با دوستان خوبم آقا فريد و شاه شهر قصه ها رفتيم کنسرت ستاره های پاپ!!!جای شما خالی.

۳-وبسايت انجمن وبلاگنويسان ايران هم راه اندازی شد.از اين به بعد مواضع و ديدگاههای رسمی انجمن را فقط در اين وبسايت اعلام خواهيم کرد.

۴-کميته روابط عمومی انجمن وبلاگنويسان ايران،جلسات متعددی را در روزهای گذشته برگزار کرد و تصميمات مهمی اتخاذ نمود.همچنان به ياری شما و ايده هايتان برای پيشبرد اهداف انجمن نيازمنديم.

۵-ستاره های جذاب برای بالا رفتن تعداد بينندگانشان دست به يک کار عجيب زدند.تا اطلاع ثانوی من با ستاره های جذاب قهر می باشم.تا ديگه از اينکارها نکنن.

۶-زهرا هم چند روز پيش با توی کفش ما کرده و اعلام کرده بود:زهرا=رييس جمهور.مگه من مردم که شما ميخوای بشی رييس جمهور؟

۷-خداحافظ تا بعد


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
شنبه ۱٢ مهر ۱۳۸٢
 

اي شبانگاه نوازشگر تو
تا سحر چشم تو در خواب ولي
به تماشاي تو من بيدارم
به سفر بايد رفت
من ولي منتظر حادثه ديدارم
همسفر پشت سرم اشك مريز
من براي شب تنهايي تو
گل شب بو گل سرخ
قاصدك مي چينم
تا بيايي به كنارم هر روز
من برايت گلي از باغ خدا خواهم چيد
چيست دلتنگي تو؟
روز ديدار كه از راه رسد
بين صد ها گل شب بو گل سرخ
من تو را خواهم يافت
من تو را خواهم ديد

                                               نوشته شده توسط الميرا


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۸٢
حرف مرد يکيست!!!

عکس فوق متعلق به رييس جمهور شلخته ميباشد

که ديشب توسط داريوش کبير از

تلويزيون شکار شده است.

داريوش جان ممنون

مشروح گزارش به زودی

در وبلاگ ما منتشر ميشود!!!

****

خيلی خيلی خيلی خيلی وقت پيش:ما به هيچوجه پروتکل الحاقی را امضا نمی کنيم.اصلا غير ممکن است پروتکل را امضا کنيم.

خيلی خيلی خيلی وقت پيش:ما به پروتکل الحاقی را امضا نمی کنيم.غير ممکن است پروتکل را امضا کنيم.

خيلی خيلی وقت پيش:ما پروتکل را بررسی می کنيم هر چند به آن نخواهيم پيوست!!!

خيلی وقت پيش:ما مشغول مطالعه پروتکل هستيم هر چند احتمال امضای آن ناچيز است.

امروز:ما به صورت مشروط،پروتکل را امضا می کنيم.

فردا:ما پروتکل را امضا می کنيم.

فردای فردا:ما ضمن عرض سلام و ارادت خدمت آقای آژانس اتمی!!!پروتکل را امضا می کنيم.

فردای فردای فردا:ما امضا می کنيم.کی گفته امضا نمی کنيم؟به گور باباش خنديده هر کی گفته.حالا امضا می کنيم.چرا ميزنی خوب؟نزن بابا غلط کردم الان امضا می کنيم.نزن،نزن....

نتيجه اخلاقی:حرف مرد يکيست فقط گاهی اوقات يکی يکيست!!!

****

به خدا من عاشق نيستم.باور کنيد من عاشق نيستم.من همان نادری هستم که بودم!!!شعری هم که در مطلب قبلی وبلاگم ديديد کار من نبود.خيلی لز دوستان پرسيده بودند:منظورت از اين شعر عاشقانه چيه؟

در پاسخ به اطلاع دوستان می رسونم با توجه به اينکه گاهی اوقات مشغله های کاری و درسی مانع از وبلاگ نويسی ميشه،از دوست خوبم الميرای عزيز خواهش کردم که در نوشتن وبلاگ به من کمک کنه و ايشون هم پذيرفت.شعری که در نوشته قبلی خونديد دستپخت ايشون بود.

****

۱-روز يکشنبه کافه بلاگ افتتاح شد.روز خوبی بود.اميدوارم دوستان عزيز کافه بلاگی در جذب مشتری و جلب رضايت وبلاگنويسان موفق باشند.

۲-روز جمعه نمايش آدم و حوا برای کمک به مهرانه برگزار خواهد شد.ظاهرا دوستان زيادی برای شرکت در برنامه روز جمعه،اعلام آمادگی کرده اند.همينجا لازم ميدونم از سالويای عزيز هم تشکر کنم.

۳ـ انجمن وبلاگ نويسان نياز به ياری ،همفکری و تبليغات شما دوستان داره تا بتونه در رسيدن به اهدافش موفق باشه.منتظر ياری شما هستيم.

۴-الان کم کم بازی پرسپوليس و سپاهان شروع ميشه.پس من رفتم.به اميد ديدار.


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
جمعه ٤ مهر ۱۳۸٢
 


بهانه ي بودن

بهانه اي براي بودنم نيست
پري براي پرگشودنم نيست
ازاين شبي كه رخنه كرده درمن
دري به پهنه هاي روشنم نيست
نه دلخوشم به جاده ها كه ديگر
اميد رفتن و رسيدنم نيست
تمام خانه مثل يك قفس شد
و روزني براي ديدنم نيست
دوباره در خيال تو شكفته است
مسير روح من كه در تنم نيست
دوباره راهيم به سمت غربت
بهانه اي براي بودنم نيست

 


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin