دوشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٤
کابينه شلخته

رئيس جمهور شلخته پس از ماهها تحقيق و بررسي موشكافانه، اعضاي كابينه خود را معرفي كرد.يكي از مهمترين ويژگيهاي كابينه، فراجناحي بودن آن است.همچنين دقت به تخصص وزيران پيشنهادي نشان مي دهد كه اين وزرا مي توانند به خوبي از عهده وظايف محوله برآيند. اسامي وزرا و خلاصه اي از سوابق آنها را با هم مي خوانيم:

 

1- وزير آموزش و پرورش : باباعلي
سوابق: بازنشسته آموزش و پرورش. وي كار در وزارتخانه مذكور را با سرايداري آغاز كرده و با شغل دفتر داري به پايان رساند.او باباي مدرسه دوران ابتدايي رييس جمهور شلخته مي باشد.می گويند در آن سالها به شدت هوای شلخته را داشته است. ايشان اصالتا قزوينی می باشند!

 

2- وزير ارتباطات و فن آوري اطلاعات : اكبر چاپار
سوابق: پيك موتوري در سالهاي گذشته. در حال حاضر راننده آژانسي مي باشد كه سر كوچه شلخته اينا! واقع شده است.وی به شدت اعتماد شلخته را جلب کرده است.

 

3- وزير اطلاعات : كبري خانوم
سوابق: در سوابق ايشان فقط يك جمله ذكر شده است: كلاغ محله شلخته اينا!. مي گويند به محض اينكه اقدس خانوم با شوهرش دعوا كند يا خواستگاري براي دختر صغري خانوم بيايد او پيش از همه باخبر مي شود!

 

4- وزير اقتصاد و دارايي : حاجي جبار
سوابق: نزول خواري،ثروت اندوزي و چندين كار ديگر
.وي قول داده با همكاري شوراي پول و اعتبار و ساير نهادهاي ذيربط، سازوكار وام گرفتن از بانكها را مشكل نمايد تا مردم پول مورد نياز را از رباخواران با بهره بالا تهيه كنند.وي مراجعه مردم به رباخواران و رويگرداني آنان از بانكها را نوعي خصوصي سازي تلقي مي كند.وی همسايه روبرويی شلخته اينا می باشد.

 

5- وزير امور خارجه : ممل آمريكايي
سوابق: عشق آمريكا!در جواني همراه با رييس جمهور شلخته به روشن كردن لامپ مشغول بودند!
علاقه زياد وي به نورافشاني اين اميد را در مردم به وجود آورده كه لامپ رابطه كشورمان با آمريكا و اروپا به زودي روشن شود! او از دوران ابتدايی با شلخته همکلاس بوده است.

 

6- وزير بازرگاني : حسن بقال
 سوابق: بقال محله شلخته اينا! كار خود را از دوره گردي شروع كرده و اكنون مالك يك سوپرماركت مي باشد. مي گويند شلخته در دوران بچگي بارها از وي لواشك خريده است. پنير ليقوان فرد اعلا را از مغازه ايشان می توان تهيه کرد.

 

7- وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي : دكتر قلي
سوابق: مدت ده سال تزريقاتچي محله شلخته اينا بوده است.مي گويند در تزريق پني سيلين تبحر ويژه اي دارد.او داراي چشم و دلي پاك است
و به همين جهت از افراد مورد اعتماد رييس جمهور محسوب مي شود!

 

8- وزير تعاون : جمشيد جقله
سوابق: كارمند تعاوني مسافربري شماره 8. هميشه در تعطيلات و روزهاي شلوغ،هواي شلخته را داشته و براي او بليط اتوبوس رزرو مي كرده است.

 

9- وزير جهاد كشاورزی : هيچکس!
توضيحات: به دليل ماهيت مشترک و شباهت کاری بين وزارت کشاورزی و فرهنگ و ارشاد، قرار است به زودی اين دو وزارتخانه ادغام شده و وزارت فرهنگ و جهاد کشاورزی راه اندازی شود. اين امر در راستای سياست کوچک سازی دولت انجام می شود
!

 

10- وزير دادگستری : قنبر جغجغه
سوابق: نمکی محله شلخته اينا! به دليل تبحر فراوان در داد زدن به اين سمت انتخاب شده است.او با صدايی زيبا و جذاب هر روز داد می زند: نمکيه!

 

11- وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح : اصغر غيرت
سوابق: مدافع ناموس محله شلخته اينا! می گويند چنان از ناموس محله دفاع می کرد که هيچکدام از پسرهای محلات ديگر نمی توانستند به دخترهای محله مذکور نگاه چپ بياندازند! در اثر درايت و تدبير و نيز تلاش مستمر وی در دفاع از ناموس، تمام دخترهای اين محله هنوز مجرد مانده اند!

 

12- وزير راه و ترابري : غلام شوفر
سوابق: راننده اتوبوس تعاوني 8.رانندگي را با خريد يك قاطر آغاز كرد!او مدتي نيز راننده ميني بوس خط دارقوزآباد ـ يالقوزآباد بود.

 

13- وزير رفاه و تامين اجتماعی : هيچکس!
توضيحات: از آنجاييکه رفاه زيادی انسان را از رسيدن به اهداف متعالی باز می دارد و با توجه به اينکه اين واژه، اصطلاح مرفهين بی درد را برای انسان تداعی می کند و با عنايت به اينکه رفاه با برنامه های رييس جمهور شلخته از قبيل عدالت اجتماعی و تقسيم فقر! در تضاد می باشد لذا مقرر گرديد وزارتخانه مذکور در اسرع وقت منحل گردد!

 

14- وزير صنايع و معادن : صمد مهندس
سوابق: وی با فروش و تعمير دوچرخه روزگار می گذراند. در پنچرگيری مهارت بسياری دارد. در محله شلخته اينا او را مهندس صدا می زنند. می گويند او قرار است به هر کدام از اعضای کابينه يکدستگاه دوچرخه اهدا کند تا به جای رفت و آمد با ماشينهای دولتی و... با دوچرخه در جلسات هيات دولت حاضر شوند.

 

15- وزير علوم، تحقيقات و فن آوری : هيچکس!
سوابق: از آنجاييکه قشر دانشجو در جامعه به غير از جنجال و اعتراض و اعتصاب، فايده ديگری ندارد مقرر گرديد در جهت کاهش هزينه های دولت و ايجاد آرامش در جامعه، درب کليه دانشگاهها تخته گرديده و وزارتخانه مذکور نيز منحل گردد.

 

16- وزير فرهنگ و ارشاد : رحيم آپارات
سوابق: در دوران طلايي سينما،آپاراتچي تنها سينماي شهرستان محل زندگي شلخته بود.در حال حاضر از طريق روزنامه فروشي سر چهارراه،امرار معاش مي كند.

 

17- وزير كار و امور اجتماعي: كامي كار درست
سوابق: مخ زن! در دختر بازي و مخ زدن نظير ندارند.كارش فوق العاده است.شلخته برخي فنون مخ زني را از وي ياد گرفته است. مي گويند رييس جمهور شلخته هر وقت كامي را مي بيند به او مي گويد: كامي جون كارت خيلي درسته!

 

18- وزير كشور : ولي خان
سوابق: كدخداي روستاي قنبرآباد از توابع بوركينافاسو در سالهاي دور.در حال حاضر هيچ سمتي ندارد.

 

19- وزير مسكن و شهرسازي : اوستا صفر
سوابق: كارش را از كارگري ساختمان آغاز كرد و بعدها به سمت بنايي ارتقا يافت.كاشيكاري منزل مسكوني شلخته از شاهكارهاي ايشان مي باشد.

 

20- وزير نفت : ممد نفتي
سوابق: لوله كشي گاز در حال حاضر. در گذشته عامل فروش نفت در منطقه شلخته اينا بوده است.

 

21- وزير نيرو : غلام قلدر
سوابق: نفر اول مسابقات قويترين مردان! كارشناسان معتقدند او با استفاده از داروهاي نيروزا، تمام نيروگاههاي كشور را دوپينگي خواهد كرد(منظور همان نيرو افزايي است!).

 

رييس جمهور شلخته در مورد انتخاب سخنگو برای دولت گفت: تواضع و فروتنی بسيار بنده، اين اجازه را نمی دهد که بخواهم سخنگويی انتخاب کنم تا دائما در گفتگو با خبرنگاران از ما تعريف و تمجيد نمايد. شلخته همچنين افزود:مشک آنست که ببويد نه آنکه عطار بگويد! (می گويند وی در زمان خواندن اين شعر، به جورابهای خود  نگاه می کرد!). گزارشهای غير رسمی حاکيست که شلخته برای انتخاب معاون اول خود با فردی به نام جان نثار که از اهالی بالابرره می باشددر حال مذاکره است. از نتايج اين مذاکرات خبری در دست نيست.

 

---------------------------------------------------------------

 

۱- فرصتی پيش آمد تا تغييراتی هر چند مختصر در وبلاگم اعمال کنم. دستی به سر و گوش وبلاگ کشيدم. بدجوری بی ريخت شده بود.

۲- تا زمانی که بلاگ رولينگ فيلتر نبود از آن استفاده نمی کردم! الآن که فيلتر شده استفاده از آن خيلی لذتبخش به نظر می رسد.

۳- يکسری تغييرات جزئی و کلی در محتوای وبلاگ از اين به بعد به وجود خواهد آمد. بعد از چهل ماه وبلاگنويسی و درجا زدن،حرکت رو به جلو هم بد نيست!

۴- چون مطلب خيلی طولانی شد فعلا همين چهارتا را داشته باشيد تا بعد!

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

آلبوم راه من داريوش، و اين ترانه زيبا:

 

كجاي اين جنگل شب پنهون مي شي خورشيدكم؟

پشت كدوم سد سكوت پر مي كشي چكاوكم؟

چرا به من شك مي كني من كه منم براي تو

لبريزم از عشق تو و سرشارم از هواي تو

دست كدوم غزل بدم نبض دل عاشقمو؟

پشت كدوم بهانه باز پنهون كنم هق هقمو؟

گريه نمي كنم نرو آه نمي كشم بشين

حرف نميزنم بمون بغض نمي كنم ببين

سفر نكن خورشيدكم ترك نكن منو نرو

نبودنت مرگ منه راهي اين سفر نشو

نزار كه عشق من و تو اينجا به آخر برسه

بري تو و مرگ من از رفتن تو سر برسه

گريه نمي كنم نرو آه نمي كشم بشين

حرف نميزنم بمون بغض نمي كنم ببين

نوازشم كن و ببين عشق مي ريزه از صدام

صدام كن و ببين كه باز غنچه مي دن ترانه هام

اگرچه من به چشم تو كمم قديمي ام گمم

آتشفشان عشقم و درياي پرتلاطمم

گريه نمي كنم نرو آه نمي كشم بشين

حرف نميزنم بمون بغض نمي كنم ببين

...


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
شنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٤
شلخته تکذيب می کند!

رييس جمهور شلخته با حضور در جمع خبرنگاران،سخنان هفته قبل خود را تكذيب كرد.وي هفته قبل مدعي شده بود اسرائيل را از نقشه جهان محو خواهد كرد.

سخنان هفته گذشته رييس جمهور شلخته بازتاب وسيعي در رسانه هاي مختلف پيدا كرد و در محافل بين المللي جنجال آفريد.اين در حاليست كه وي امروز به خبرنگاران گفت:«از آنجاييكه بنده طبع لطيفي دارم لذا سعي مي كنم در سخنانم از صنايع ادبي چون ايهام،كنايه،ايجاز،تشبيه،تلميح،استعاره و ... استفاده كنم!».وي افزود:«من هيچگاه نگفته ام بايد اسرائيل را از نقشه جهان محو كرد بلكه گفته ام بايد اسرائيل را از نقش جهان حذف كرد!».

رييس جمهور با اشاره به سوء تفاهمي كه پيش آمده گفت:«چند سال پيش كه در اصفهان درس مي خواندم در ميدان نقش جهان،فروشنده اي با دو برابر قيمت اجناسش را به بنده قالب كرد! بنده نيز به علت زرنگي فراوان اين فروشنده،نام وي را اسرائيل گذاشتم! وتنها قصد محو كردن اين فروشنده را داشتم!»

شلخته با ذكر اين نكته كه در جملاتش صنايع ادبي فراواني وجود دارد خودش را با سعدي و حافظ مقايسه كرده و گفت:«همانطور كه سعدي و حافظ به دليل حرفهاي منطقي و درست حسابي كه زده اند معروف شده اند بنده نيز به دليل حرفهاي كاملا به جا و منطقي خود،بارها در صدر اخبار روز جهان قرار گرفته ام!».

منابع نزديك به رييس جمهور شلخته معتقدند وي زماني سخنان خود را تغيير داد كه متوجه ناراحتي كاندوليزا رايس شد.رايس بارها نارضايتي خود را نسبت به حرفهاي شلخته اعلام كرده بود.

وزير خارجه آمريكا در آخرين موضع گيري خود خطاب به شلخته گفته بود:«آخه هلو، زردآلو، شفتالو، آلبالو! اين چه سخنراني بود كه از خودت در وكرده بيدي؟تو اينقدر سنگدل بيدي و من خبر نداشته بيدم؟» و شلخته در پاسخ اعلام كرده بود:«فعل محو كردن از افعال معكوس بيد جيگرررر!»

برپايه آخرين گزارشها،شبكه تلويزيوني SHALAKHTEH TV اعلام كرد روابط شلخته و كاندوليزا كه پس از اين اظهارات به وخامت گراييده بود در سايه مهرورزي،عدالت خواهي،صلح طلبي و روحيه خدمتگذاري فراواني كه از رييس جمهور شلخته ساطع مي شود رو به بهبود است!

****
****
*ميگم بعضی وقتا که کفگير سوژه به ته ديگ ميخوره يه جورايی بايد وبلاگ به روز بشه نه؟

 

** سه شنبه شب به دعوت يه دوست عزيز،دور هم جمع شديم و آش رشته خورديم.حسابی هم چسبيد. دل اونايی هم که نيومدن(از جمله اين و اين)بسوزه!همينطور ايشون! و ايشون! و ايشون! و ايشون!

 

***بد جوری هوای کنسرت رفتن به سرم زده.مخصوصا کنسرت عليرضا عصار که دی ماه پارسال رفتم و برام کلی خاطره شيرين داشت.راستش پارسال که عصار ده شب کنسرت دات من دو شب رفتم! البته بعضی ها ناپرهيزی کردن و بيشتر از دوبار رفتن!ترانه کوچ عاشقانه عصار رو خيلی دوست دارم.تقديم به کاندوليزای عزيز و بقيه طرفداران عصار:

 

اي تو جاري توی رگهام

صداي پاي نفسهام

اي كه بوي ترا داره

لحظه هاي خواب و رويام

فرصت بودن با تو اگه حتي يك نفس بود

براي باور بودن همه چيز و همه كس بود

كاش مي شد با تو بهار آرزوها پا بگيره

كاش مي شد يا تو دوباره زندگي معنا بگيره

كوچ عاشقانه تو لحظه شكستن من

خلوت شبانه من تا هميشه از تو روشن

از غم نبودن تو گريه كردم تو نديدي

هق هق تلخ صدامو تو نبودي ، نشنيدي


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin