دوشنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸٦
بررسی آماری پربيننده‌ترين وبلاگهای پرشين‌بلاگ

مدت‌هاست که در صفحه اول پرشین‌بلاگ فهرستی تحت عنوان پربیننده‌ترین وبلاگها به چشم می‌خورد که ظاهرا هیچ معیار و مبنای مشخصی برای تهیه فهرست مذکور وجود ندارد.

نحوه تهیه این لیست از ماه‌ها قبل برای من سوال برانگیز بود. در همان روزها از آقای بوترابی در مورد چگونگی تهیه پربیننده‌های پرشین‌بلاگ سوال کردم که ایشان جواب دادند این فهرست شامل پربیننده‌های پرشین‌بلاگ است و البته این جواب کلی مرا قانع نکرد.

پرشین‌بلاگ از اواسط خرداد ۸۱ شروع به‌کار کرده و اینک در خرداد ۸۶ با تعداد زیادی از سایتهای وابسته به خود گروه سایتهای پرشین‌بلاگ را تشکیل داده‌است. یکی از این سایتها، پرشین استت می‌باشد که ظاهرا برای نشان دادن میزان بازدیدکنندگان وبلاگها راه‌اندازی شده و به صورت پیش فرض در تمام وبلاگهای سرویس پرشین‌بلاگ قرار دارد.

با توجه به اینکه پرشین‌استت در همه وبلاگهای پرشین‌بلاگ وجود دارد، بهترین راه برای کنترل میزان بازدید وبلاگها، رجوع به شمارشگر مذکور است. در روز ۱۰خرداد به شمارشگر ۶۰وبلاگ پربیننده پرشین‌بلاگ مراجعه کردم و به نتایج جالبی رسیدم:

بازدید - آدرس وبلاگ - عنوان وبلاگ - ردیف
1- دخترم آيسان - bahareh28 -129 
2- هم نوا - ava-2004 - محرمانه
3- وحی شبانه - vahy - 24
4- دنیای اس ام اس و خنده - smsgah - 215
5- زمان بی کرانه - akrane - 63
6- دنیای ویدئو کلیپ - Media2005 - محرمانه
7- جوک و اس ام اس توپ - K2sms - 5365
8- مامان و بابا و دخترشون - Behrokh - محرمانه
9- گالری بزرگ عاشقانه ها - Persia105 - محرمانه
10- کادو اس ام اس - K2sms-2 - 2435
11- Dermatology - dermatology - 273
12- سوسک نامه - sooski - 292
13- کلبه کوچولوی من - cottage - 40
14- بادبادک - Badbadak - 60
15- مهندسی برق قدرت - spd - 298
16- وبلاگ اس ام اس طنز - smshayeman - 481
17- ترفندهای جالب ویندوز - seaside - 71
18- خاطرات یک مدیر - Abas1339 - 120
19- وبلاگ مدیران سایت - Admin - 118
20- گیتار و موسیقی - Mguitar - 30
21- Cameron cartio - Cameron - محرمانه
22- مهندسی مکانیک - manufacture - 92
23- My observations - manintexas - 110
24- متن های قشنگ - Send2all - 143
25- کلاشینکف دیجیتال - kelash - 92
26- رهای آبی - Rahayabi - 39
27- جادوگری چیست؟ - Whatiswizard - 386
28- از جنس خدا - Pareeshoon - 54
29- مریم اینا - Maryaminaa - 80
30- اس ام اس دوربین مخفی - farbodjoon - محرمانه
31- دکتر شریعتی - drshariati - 71
32- ساروی کیجا - mehrvash - 346
33- داستانهای محمدرضا - mamazy - 75
34- آموزش خط میخی - khatmikhi - 227
35- مدیریت فناوری اطلاعات - itmanagement - 400
36- وبلاگ ساره2008 - Sare2008 - 42
37- دریچه ای به سوی ملکوت - m-shorideh - 78
38- غزل پست مدرن - Bahal3 - 266
39- جوک بانک - Jokebank - 382
40- Write time - databus - 125
41- داستان گو - Dastangooo - 103
42- گفتی خداحافظ - kevin - 72
43- وبلاگ بی عنوان - honestypays - 30
44- کتابچه کارتون آیناز - ainazcartoon - 152
45- Afrapress - Afrapress - 67
46- پسر شمالی - Irannorth - 64
47- مقالات علمی - science - 243
48- پاسداران - Pasdaran - 270
49- حشره شناسی - Aent - 187
50- آلبالو -Albalo - 87
51- AI -Robotics - 211
52- لحظه ای با امام زمان - soodeh - 54
53- یه دنیا حرف - daftarekhaterat - 77
54- بازتاب نفس صبحدمان - simab - 61
55- فرشاد پلاس - Farshadplus - 61
56- برساحل هستن و بودن - akhtasa - 22
57- مدیریت گروه بهداشت - ghalenoy - 435
58- اینترنت - in - 53
59- بیوتکنولوژی - Kasra13 - 55
60- ناگفته ها - Soroosh20 - 232

همان‌طور که می‌بینید وبلاگهایی در این فهرست وجود دارند که با تعداد بازدید زیر۵۰، در فهرست پربیننده‌ها قرار گرفته‌اند! اگر وبلاگی با ۲۲بازدید کننده به عنوان وبلاگ پربیننده معرفی می‌شود یا باید به نحوه کارکرد پرشین‌استت شک کرد و یا به شیوه عمل پرشین‌بلاگ! و در هر دو حالت ایراد متوجه مسئولان پرشین بلاگ است که با تهیه چنین لیستی، مخاطبان خود را گمراه می‌کنند. در ضمن نباید فراموش کرد که بخش عمده‌ای از همین ۲۲بازدید مرهون قرار گرفتن لینک وبلاگ در صفحه اول پرشین‌بلاگ است و بس!

نکته دیگری که در این فرصت باید به آن اشاره کنم ثابت بودن این فهرست و جابجایی چند پله‌ای وبلاگهاست. چند روز به طور مرتب به فهرست کذایی سر زدم و متوجه شدم که ظاهرا از تعداد محدودی وبلاگ (حدودا صد وبلاگ) برای تهیه این فهرست ۶۰تایی استفاده می‌شود. یعنی هر روز ۶۰تا از این صد وبلاگ در فهرست گنجانده می‌شود و وبلاگی که امروز در رده اول است فردا به رده پنجم می‌رود و روز بعدش هشتم می‌شود تا بر همگان ثابت شود فهرست مذکور به‌روز و دقیق است.

در مورد وبلاگهای محبوب و همچنین وبلاگهای فعال پرشین‌بلاگ هم یک بررسی تحلیلی انجام داده‌ام که شاید به زودی در وبلاگم قرار دهم.


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۸٦
تانيا! تانيا! حمايتت می‌کنيم

آیا خانم "تانیا دروکس" را می‌شناسید؟ اگر می‌شناسید که فبهاالمراد و نعم‌المطلوب! اگر نمی‌شناسید باید بگویم بیش از نصف عمرتان فناست. برای اینکه نصفه دیگر عمرتان هم فنا نشود این چهره کاملا برجسته (بهتر است بگویم این فرد کاملا برجسته!) را خدمت شما معرفی می‌کنم:

خانوم تانیا دروکس!

تانیا دروکس لیدر حزب NEE بلژیک بوده و کاندیدای مجلس سنای این کشور برای انتخابات ۱۰ژوئن (۲۰خرداد) است. رقبای وی قول داده‌اند در صورت انتخاب شدن ۲۰۰هزار شغل جدید ایجاد کنند و ایشان هم برای اینکه در مقابل رقبا کم نیاورد وعده ایجاد ۴۰۰هزار فرصت شغلی را داده‌است. البته تا اینجای ماجرا به بنده و شما ربطی ندارد. اما موضوع از اینجا به بعد جالب‌تر می‌شود:

این خانم محترم قول داده در صورت موفقیت در انتخابات و به‌دست آوردن اکثریت آرا، به چهل‌هزار نفر از هوادارانش، نوع خاصی از خدمات جنسی! (کاش می‌تونستم بگم از چه نوعی) ارائه دهد. البته فکر نکنید این خانم ریاضی‌اش ضعیف است یا اینکه نمی‌داند که چهل‌هزار خیلی زیاد است چون ایشان فکر همه جا را هم کرده و در وبسایت خودش نوشته است:

طبق پیش‌بینی، برنامه من ۵۰۰روز طول خواهد کشید و هر روز به ۸۰نفر خدمات ارائه خواهم کرد. دوست دارم خدماتی با کیفیت بالا به عزیزان ارائه دهم اما متاسفانه به علت کمبود وقت و محدودیت زمانی نمی‌تونم بیش از ۵دقیقه با هر نفر باشم.

ایشان تاکید کرده‌اند که کاملا عدالت محور بوده و همه را به یک چشم می‌بینند. برای همین در ارائه خدمات به ملت همیشه در صحنه کاملا عادلانه رفتار کرده و به اندازه مساوی به همه حال خواهند داد!

تانیا دروکس، به نکات جالبی هم اشاره کرده‌است. از جمله اینکه:

- از ارائه خدمات به افراد زیر ۱۸سال، مردان متاهل و زنان معذوریم.
- استفاده از کا.ند.وم اجباری بوده و هزینه تهیه آن بر عهده رای‌دهندگان می‌باشد!
- هزینه ایاب و ذهاب به منزل رای دهندگان را خانم تانیا تقبل خواهند کرد.
- رای دهنده نباید تقاضای حالات مختلف را داشته باشد.
- هرگونه تلاش برای عمیق‌تر کردن رابطه جنسی از طرف رای دهنده، موجب قطع عمل از جانب خانم تانیا می‌شود.
- تانیا به‌خاطر مسائل بهداشتی و حفظ سلامت خود می‌تواند از ارائه سرویس به برخی افراد خودداری کند.
- دادن چند رای به معنی چندبار ارائه خدمات نیست!
- افراد کمرو و خجالتی روی رابطه با تانیا حساب نکنند.
- هرگونه فیلمبرداری، صدابرداری و یا گرفتن عکس از این خدمات جنسی، بدون اجازه کتبی ایشان ممنوع است!

تانیای عزیز و دوست داشتنی در پایان گفته که استفاده از کلیه عکس‌ها و فیلم‌های موجود در وبسایتش برای مقاصد اقتصادی و غیر اقتصادی بلامانع است.

====================

۱- هرچه تلاش کردم تا نوع رابطه جنسی مورد نظر خانم تانیا را تشریح کنم دیدم به هیچ‌وجه نمی‌شود. من هم که پسر به این خوبی و این‌قدر ماخوذ به حیا! حالا اگر انگلیسی‌تان خوب‌است بدانید که این خانوم قصد دارند با این ۴۰۰۰۰نفر،‌ fellatio انجام دهند!

۲- احساس می‌کنم بعد از خواندن مطلب، تعدادی از خواننده‌های محترم این وبلاگ، دنبال تهیه ویزای بلژیک خواهند بود. سفر به‌خیر! سفر خوب و بی‌خطری برایتان آرزومندیم.

۳- پساپس (در مقابل واژه پیشاپیش) از تمامی خوانندگان عزیزی که روح و احساس و سایر اجزایشان به خاطر دیدن تصاویر شنیع و فجیع خانم تانیا جریحه‌دار شد معذرت می‌خواهم.

در همین زمینه:

نوشته محمود فرجامی : وبلاگستان، تانیا دروکس و fellatio!
نوشته ناصر خالدیان: حماسه 20 خرداد بروكسل
یادداشت رادیو زمانه: وعده‌های س.ک.س.ی در انتخابات سنای بلژیک

و این هم لینک وبسایت حزب متبوع خانم تانیا دروکس!


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
شنبه ٥ خرداد ۱۳۸٦
تولد من + تاثيرگذارها!

۲۷سال پیش در سپیده‌دم روز پنجم خرداد پسری به دنیا آمد که نامش را نادر نهادند. وی از همان اوان کودکی نبوغ و استعداد خویش را به رخ سایرین کشید. نقل است که او از یکسالگی به شاعری پرداخته و گفته‌است:

ماما       قاقا

ادبا و شاعران سالها تلاش کردند تا به مفهوم این شعر پی ببرند و هنوز هم نتوانسته‌اند!

====================

به دعوت ناصر خالدیان عزیز وارد بازی تاثیرگذارها شده‌ام! ظاهرا قاعده بازی بدین شکل است که باید تاثیرگذارترین‌های زندگی‌ام را در اینجا بنویسم تا بقیه نیز بخوانند و بدانند و آگاه باشند!

تاثیرگذارترین مکان: البته واضح و مبرهن است که واژه مکان به تنهایی تاثیرات خاص خودش را دارد. من تا قبل از اختراع مترو، فکر می‌کردم اتوبوس‌های بهارستان-جمهوری تاثیرگذارترین مکان است. اما صفوف در هم فشرده مترو چنان تاثیری بر من می‌گذارد که هر بار پس از پیاده شدن احساس می‌کنم قلب و روده و سایر مخلفاتم جابجا شده‌است!

تاثیرگذارترین فرد: مدیر دوران راهنمایی بنده که وقتی فهمید هر هفته علیه او و معلمان مدرسه مقالاتی می‌نویسم و در بین دانش‌آموزان توزیع می‌کنم چنان تاثیری روی بنده گذاشت که اثرش تا یک هفته روی صورتم باقی ماند!

تاثیرگذارترین لحظه: آن لحظه‌ای بود که با کت و شلواری نو در خیابان گام برمی‌داشتم و از هوای بهاری لذت می‌ بردم غافل از اینکه از اون بالا کفتر می‌آیه! و آمد و بر شانه‌ام تاثیر  مرطوب و بدبویی گذاشت.

به گمانم بسیار دیر وارد این بازی شده‌ام. به همین دلیل باز هم نمی‌توانم کسی را به این بازی دعوت کنم. اگر کسی از خوانندگان این وبلاگ مایل بود می‌تواند در وبلاگ خودش بازی را ادامه دهد.

====================

امسال هم غافلگیر شدم. از همه دوستان خوب و عزیزم که از طریق اس‌ام‌اس، کامنت، ایمیل، تلفن و... تولدم را تبریک گفتند ممنونم.


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin