جمعه ۳٠ فروردین ۱۳۸٧
درباب مستراح و اهمیت آن!

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری: کسی که اهمیت دستشویی را نمی‌فهمد یا گداست یا عاشق!
 
مستراح نامه!

عمر من دائم در این ره شد تباه / تا بیابم در خیابان مستراح
می‌نشینم در اداره تا غروب / می‌خورم چایی پیاپی رابراه
بعد از آن در راه خانه ناگهان / می‌شود دنیا به چشمانم سیاه
درد بسیاری تحمل می‌کنم / فاش گویم می‌شوم من زابراه!
هرچه می‌گردم نمی‌یابم موال / کی شود آماده اسباب رفاه؟
کاش پر می‌شد جهان از مستراح / در خیابان، جاده، حتی توی ماه!
تا نویسم بر درش با خط خوش / شعر نو، شعر سپید، شعر سیاه!
می‌شود در مستراح اندیشه کرد / سوژه پیدا کرد در آن گاه گاه
مستراح آری اتاق فکر هست / بهتر از آن می‌شناسی جایگاه؟
مستراح حتی اتاق خواب هست / بهر یک عده فقیر بی‌پناه
می‌توان محصول آن را کود کرد / تا بروید سبزه و گل یا گیاه
ای‌که می‌خوانی تو این شعر مرا / جوک نگفتم تا بخندی قاه قاه!
هرکه بر من خندد و بر شعر من / گیر می‌افتد چو من در بین راه
با فشاری می‌جهد از جا و بعد / می کند شلوار خود را او تباه
قافیه در بیت اول جور نیست / شاعران را هست جایز اشتباه
نادرا بوگیر شعرت پس کجاست؟ / بوی شعرت کشت مارا واه! واه!

******

دونکته مهم و اساسی:

۱- با توجه به اینکه گاهی اوقات فید پرشین‌بلاگ درست کار نمی‌کنه و با توجه به سابقه تغییر ناگهانی آدرس این سایت، از کلیه افرادی که فید (یا به قول نیما اکبرپور خبرمایه!) وبلاگ بنده را به خبرخوان خودشون اضافه کرده بودن درخواست می‌گردد هرچه سریعتر فید رو به این ترتیب تغییر بدن. سایر دوستان هم پلیز این فید رو به خبرخوان خودشون اضافه کنن در صورت امکان:
http://feeds.feedburner.com/shalakhteh1
 
۲- هرکسی که سابق بر این به بنده (منظور از بنده همون وبلاگ بنده می‌باشد - مترجم) در بلاگرولینگ یا جاهای دیگه لینک داده بودند (با آدرس قدیمی پرشین‌بلاگ) لطفا لینکشون رو به دات آی آر تغییر بدن. هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin
سه‌شنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸٧
نامه رئیس‌جمهور شلخته به مارادونا!

ای نامه که می روی به سویش / از جانب من ببوس رویش

برادر ارزشی و دوست ورزشی جناب آقای مارادونا
ضمن تبریک سال نو خدمت شما و خانواده محترمتان باری اگر از احوالات ما جویا می‌باشی ملالی نیست جز غم دوری‌تان که امیدوارم به زودی زود برطرف شود. چه خبرها؟ چه می‌کنی؟ اوضاع بر وفق مراد است؟ خیلی دوست دارم به کشور شما هم بیایم اما افسوس آن رئیس‌جمهور نامرد شما یک‌بار هم دعوت نمی‌کند. آدم به این خسیسی نوبر می‌باشد والله!

حالا که بنده را به کشور شما راه نمی‌دهند شما به کشور ما بیا. قول می‌دهم بد نگذرد. ما تصمیم داریم اینجا در بین معتادان شربت تریاک توزیع کنیم. اگر تو بیایی سهمیه بیشتری به تو اختصاص می‌دهم. تازه کجایش را دیده‌ای؟ دستگاه خودپرداز سرنگ می‌خواهیم بگذاریم.

دیه‌گوی عزیز آیا می‌دانی ما چند شباهت عمده با هم داریم؟ شنیده‌ام تو از خبرنگار جماعت خوشت نمی‌آید و چندبار به آنها شلیک کرده‌ای. نمی‌دانی از دست این خبرنگاران چه می‌کشم. بعضی اوقات بدجوری موی دماغ آدم می‌شوند. آخر کسی نیست به آنها بگوید به شما چه که تورم داریم یا سخنگوی ما چند شغله است؟ اگر بیایی دو نفری همه این خبرنگاران را می‌کشیم تا هم تفریحی کرده باشیم و هم از شرشان خلاص شویم.

یک تشابه دیگر ما این است که هر دو با کمک دست خدا معروف شدیم. تو با دست خدا به انگلیس گل زدی و من هم با دست خدا رئیس جمهور شدم. چند سال پیش ننه ما به خواب هم نمی‌دید که من رئیس جمهور یک مملکت شوم.

تشابه سوم ما این است که هر دو فوتبالیست هستیم. یادش بخیر در اردوی تیم ملی قبل از جام جهانی از روی نقطه پنالتی چه گلهایی زدم.

مارادونای عزیزم خیلی دوست دارم تو به ایران بیایی تا من یک عکس یادگاری با تو بگیرم. البته مشاوران بنده می‌گویند با کمک جادوی فتوشاپ می‌شود کاری کرد اما من دلم می‌خواهد شما خودتان در کنارم باشید. از وقتی که این نیما اکبرپور نامرد، عکس خودش و علی دایی را در وبلاگ خود گذاشته است بدجوری دلم می‌خواهد با رو کردن یک عکس آس، حالش را اخذ کنم.

راستی دخترانت چه می‌کنند؟ هنوز که به خانه شوور نرفته‌اند؟ این ننه ما هم هر روز اصرار می‌کند که زود باش زن بگیر! اما من هنوز نیمه گمشده خویش را نیافته‌ام. شاید نیمه گمشده من در دور دست‌ها و آن سوی دنیا باشد. نظر شما چیست؟

این‌بار که خواستم در سفرهای استانی سری به کشور دوست و برادر ونزوئلا بزنم حتما سفارش شما را به برادر چاوز خواهم نمود تا جنس‌های مرغوبش را با تخفیف ویژه به شما بفروشد.

مارادونای عزیز، دیگر بیش از این مزاحم نمی‌شوم. سلام مرا به دختران گلت برسان و از جانب من آنها را ببوس.

مرکب در قلم مانند آب است / خجالت می‌کشم خطم خراب است

با تشکر: رئیس جمهور شلخته

**********

سال نو رو با تاخیر خدمت همه خوانندگان این وبلاگ تبریک می‌گم. امیدوارم سال جدید سال خوبی برای همه باشه. امبدوارم منم امسال تنبلی رو کنار بزارم و حضور فعال‌تری در سنگر! وبلاگنویسی داشته باشم.


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin