پنجشنبه ٢۳ شهریور ۱۳۸٥
سانسور در آمريکا!!!

روزنامه شرق(۱۱/۶/۸۵): «محمود احمدی نژاد» دولت آمریكا را بزرگترین سانسورچی دنیا توصیف كرد كه حتی اجازه نمی دهد مردم این كشور از اخبار واقعی دنیا مطلع شوند.رئیس جمهور این اظهارات را در دومین روز از سفر استانی خود به آذربایجان غربی عنوان كرد احمدی نژاد خطاب به قدرت ها یادآور شد: «سانسورگری تا مدتی می تواند شماها را سركار نگه دارد، ولی مردم آمریكا از طریق اینترنت، ماهواره و شبكه ها آگاه خواهند شد.»

در پی فرمایشات فوق، یکی از شهروندان آمریکایی نامه‌ای به دفتر مرکزی حزب جوانان زیر آفتاب ارسال کرده و از اینکه رییس جمهور مهرورز، به فکر ملت آمریکاست از ایشان قدردانی نمود. در این نامه آمده است:

آقای رییس جمهور عزیز، شما فرمودید که ملت آمریکا از طریق اینترنت در جریان اخبار قرار خواهند گرفت اما شما که در ایران فیلترینگ ندارید تا بفهمید ما چه می‌کشیم. در آمریکا، به هیچ سایتی نمی‌شود سر زد. عکس زیر را ببینید:


تصویر فوق، یک نمونه از میلیونها سایتی‌است که دولت ظالم آمریکا فیلتر کرده
و ملت مظلوم آمریکا را از دسترسی به جهان آزاد محروم نموده‌است.

چرا باید ما در آمریکا، چنین سانسوری را تحمل کنیم و آن‌وقت مردم ایران به آخرین اخبار دنیا دسترسی داشته باشند؟ کاش شمایی که این‌قدر به فکر ما هستید رییس جمهور ما می‌شدید. اخیرا نیروی انتظامی آمریکا به حریم خصوصی افراد هم تجاوز و ماهواره‌هایشان را جمع می‌کند:

جمع آوری ماهواره توسط سربازان آمریکایی
دو سرباز آمریکایی که وارد حریم خصوص افراد شده و دیش‌های
ماهواره شهروندان را جمع‌‌آوری می‌کنند. نگهداری و استفاده از
تجهیزات ماهواره در آمریکا، جرم محسوب می‌شود!

جناب رییس جمهور، کاش سانسورگری دولت آمریکا محدود به ماهواره و اینترنت بود. آنها به مطبوعات هم رحم نمی‌کنند. همین دیروز پریروز بود که یک روزنامه حرفه‌ای و پرطرفدار در آمریکا توقیف شد. اسم این روزنامه شرق بود و محبوبیت زیادی در بین مردم آمریکا داشت. این روزنامه به خاطر یک کاریکاتور توقیف شد:

کاریکاتوری که باعث توقیف شرق شد
این همان کاریکاتوری‌است که باعث تعطیلی شرق شد. هیات نظارت
بر مطبوعات آمریکا، از مدتها پیش به‌دنبال بهانه‌ای برای توقیف بود.

آقای رییس جمهور محبوب و مردمی ایران، جهان و منظومه شمسی! از اینکه به فکر ما هستید و از سانسور شدید در آمریکا انتقاد می‌کنید شدیدا ممنونم. به امید آمریکای بدون سانسور

ارادتمند شما: یک شهروند آمریکایی!

====================

¤ واکنش حسین منصور به کوروش ضیابری، عجیب و غیرمنتظره بود (از دید من البته!). من این شانس را داشته‌ام که دوستی با هر دو را تجربه کنم. هر دو برای من قابل احترامند اما به قول نویسنده وبلاگ سرزمین رویایی، مقاله‌ي حسین، آدم را به‌ یاد کاری می‌اندازد که دوسال پیش درخشان انجام داد. مطلب حسین در قالب نقد و نظر نمی‌گنجد بلکه هدف اصلی‌اش تحقیر است و این همان کاری‌است که از او انتظار نمی‌رود. سال گذشته زمانی‌که در روزنامه آسیا بودم، تیتر مصاحبه‌ام با کوروش ضیابری را چنین انتخاب کردم: گفتگو با جوان‌ترین عشق شهرت جهان! اگر مصاحبه را بخوانید حتما متوجه می‌شوید که کوروش عاشق شهرت است و این دعواهایی که بر سر درخواست لینک به‌پا می‌شود نام او را بیشتر بر سر زبان‌ها می‌اندازد. حسین منصور ناخواسته کاری کرد که کوروش ضیابری می‌خواست!

¤ وبلاگستان استقبال خوبی از پرونده‌های وبلاگی کرد. از این بابت کاملا ذوق‌زده شدم برای این‌که چنین انتظاری نداشتم. پرونده نگاری‌ها رو ادامه خواهم داد اما با یک وقفه کوتاه مدت. چون احساس می‌کنم وبلاگم برای افرادی که علاقه‌ای به پرونده‌ها ندارند خسته کننده شده.

¤ عالم و آدم چهارسالگی وبلاگ مرا تبریک گفتند به‌جز این بلاگچین دوست داشتنی! آقا همین‌کارها رو می‌کنید که بچه عقده‌ای بار میاد دیگه! وقتی با یک تبریک خشک و خالی، دل بچه رو می‌شه به دست آورد پس چرا دریغ می‌کنی آخه؟ ولی خداییش بلاگچین تبریک بگه یا نگه من یکی که خاطرشو می‌خوام خیلی.


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin