شنبه ۱ تیر ۱۳۸٧
یک سوال از نیک‌آهنگ: ترک‌ستیزی یا وطن‌دوستی؟

نیک‌آهنگ کوثر بعد از بازی چک و ترکیه در وبلاگش نوشت: پیروزی درخشان برادران تیم ترکیه را به دکتر رضا براهنی، انصافعلی هدایت عزیز و دوستان عزیزشان  تبریک می‌گویم. جدایی‌طلبان عزیز که لباس زیرشان هم ممکن است پرچم ترکیه باشد و خانواده گرامی‌شان همیشه تی‌شرت ترکیه را در مراسم رسمی به تن می‌کنند، مورد عنایت ملوکانه قرار دارند!

1- اینکه لباس زیر یا روی کسی شبیه پرچم کشوری باشد مساله‌ای شخصی بوده و به کسی مربوط نیست. رنگ لباس ملاک تعلق خاطر نمی‌تواند باشد. این نوع عمل و شیوه رفتار است که وابستگی را نشان می‌دهد. مثل روز روشن است که قلب نیک‌آهنگ کوثر نارنجی است چون برای هلند و یوروهای خوش‌رنگش می‌تپد نه ایران!

شادی بازیکنان تیم ملی نیک آهنگ!
تصویر شادی بازیکنان تیم ملی هلند تقدیم به تقدیم به نیک‌آهنگ کوثر که لباس
زیر و رو و پوست و گوشت و خون و مغز و سلول های بدنش هم هلندی است!

2- نیک‌آهنگ به عنوان کسی که ادعای روزنامه‌نگاری دارد در حالی بر انصافعلی هدایت می‌تازد که به لطف آزادی بی‌حد و حصرش در آن‌سوی آبها، روزنامه‌نگاران زندانی را فراموش کرده و به جای دفاع از آنها، به تمسخرشان می‌پردازد. او به همین راحتی خاطره روزنامه آزاد و روزهای سختش را از یاد برده‌است.

3- کلاغ رادیو زمانه، در حالی هدایت را تجزیه‌طلب خوانده که مصاحبه او را فراموش کرده‌است. مصاحبه‌ای که در آن هدایت صراحتا می‌گوید: منافع عمومی ما و منافع و امنیت تک‌تک ما ایجاب می‌کند که با هم باشیم و با هم بر اساس احترام متقابل به هم کشور را بسازیم و آباد کنیم.

4- تا آنجا که من با نوشته‌ها و مقالات و افکار دکتر رضا براهنی آشنا هستم این فرد هرگز یک تجزیه‌طلب نبوده‌است.خود او این نکته را در نشریه اینترنتی شهروند هم اعلام کرده‌بود. شاید حضور او در انجمن قلم تورنتو، نیک‌آهنگ را این‌چنین آشفته کرده‌است!

5- کوثر پس از نوشتن جملاتی که در ابتدای مطلب ذکر شد، پست دیگری در وبلاگش قرار داده تا قضیه را ماست‌مالی کند! او در مانیفست عجولانه‌اش ضمن اینکه خوانندگان وبلاگش را به عدم درک صحیح متهم می‌کند می‌نویسد: از نظر من، هر کسی در محدوده مرزی ایران قرار گیرد، ایرانی‌ است. فارغ از قومیت و نژاد. با این فرض خود نیک‌آهنگ یک کانادایی است و حق اظهار نظر در مورد مسایل ایران را ندارد و حرفهای او در باره ایران، مصداق دخالت در امور داخلی یک کشور دیگر است!

6- بخش جالب مانیفست ایرانی‌خواهی کوثر اینجاست: کسانی که به بهانه کسب حقوق قومی، به کشورهای همسایه پناه می‌برند و با استفاده از امکانات آنها به کشورهای خواهان جدایی بخش‌هایی از ایران مهاجرت می‌کنند و پیام جدایی را به هر زبانی تبلیغ، ایرانی نیستند. همان بهتر که پرچم کشورهای حامی خود را حمل و به تن کنند.

کوثر خود به کانادا پناه برده و به اعتراف خودش کانادا خواهان جدایی بخش‌هایی از ایران است! جناب نیک‌آهنگ آیا جوابی برای این سوال دارند که در کشوری که به دنبال تجزیه ایران است به دنبال چه هستند؟ آنها اگر پرچم کشورهای همسایه را حمل می‌کنند شما پرچم آمریکا و هلند و کانادا را حمل می کنید! کسی که روزآنلاین شما را بخواند و از اوضاع داخلی کشور بی‌خبر باشد گمان می‌کند که در اینجا روزانه صدهزار نفر انسان بی‌گناه را تیربازان می‌کنند! آنها پرچم حمل می‌کنند اما شما با آثارتان کلید ایران را به آمریکا می‌دهید و بفرما هم می‌زنید!

7- تنفر نیک‌آهنگ نه از رضا براهنی است و نه از هدایت. هدف او تجزیه‌طلبان هم نیستند. نیک‌آهنگ کوثر از آذربایجان و آذربایجانی بیزار است. نوشته‌های او در گذشته گواه ادعاهای من است. در غائله آذربایجان که دو سال پیش به وقوع پیوست نیک‌آهنگ پرچمدار تمسخر ملت بزرگ آذربایجان بود.

تیر خلاص نیهات
تیر خلاص نیهات به سمت دروازه چک. این شلیک زیبا بهانه‌ای شد برای سرباز کردن
زخم کهنه نیک‌آهنگ و اعلام انزجار مجدد وی از مردم آذربایجان!

8- ترکیه این بار کرواسی را در یک چهارم نهایی شکست داد و به نیمه‌نهایی رسید. بازی‌های ترکیه را همیشه دنبال می‌کردم و از بردهایش لذت می‌بردم. اما این برد برای من بسیار شیرین بود. حالا بی‌صبرانه منتظرم که ببینم جناب نیک‌آهنگ که این روزها مفسر فوتبال شده‌است این برد را به چه کسی تبریک حواهد گفت!

پی‌نوشت: می‌دانستم که بعضی دوستان مرا به تندروی متهم خواهند کرد. اما قضاوت کنید که تندرو کیست؟ ایا کسی که بعد از بازی ترکیه و چک در وبلاگش به طعنه اینچنین برخورد می‌کند تندرو نیست؟ سری به آرشیو دو سال پیش نیک‌آّهنگ بزنید تا همه چیز دستگیرتان شود. مسلما با خواندن آرشیو او متوجه خواهید شد که تندروی واقعی کیست!

==========

با افزودن خبرمایه این وبلاگ به خبرخوان خود، ما را در بهتر شدن این برنامه یاری دهید! نیشخند
http://feeds.feedburner.com/shalakhteh1

آرشیو موضوعی:حوادث آذربایجان

دنباله Add to Del.icio.us Balatarin