جمعه ۱۳ تیر ۱۳۸٢
بابک نماد مقاومت

امروز ۱۳تير سالروز تولد بابک خرمدينه.بابک نماد مقاومته.مقاومت در برابر متجاوزان.بابک سالها در برابر ظلم و ستم خلفای عباسی مقاومت کرد.

قلعه بابك ، يكي از آثار زيباي قديمي است كه در منطقه آذربايجان در نزديكي شهر اهر قراردارد . بنا بر روايتها اين قلعه منسوب به بابك خرمدين است كه در هنگام قيام بر عليه دستگاه خلافت عباسي در قرن سوم هجري ساخته شده است . ساختمان اين قلعه بسيار محكم بوده و بر روي كوهي با دالانهاي تنگ قرار گرفته و در داخل آن اتاقهاي متعددي براي مقاصدگوناگون وجود داشته كه بعضي از آنها براي نگهداري اسلحه ومهمات و بعضي ديگر به عنوان انبار مورد استفاده قرار مي گرفته است .

همه سالها صدها هزار نفر از مردم ايران و جهان در سالروز تولد اين قهرمان بزرگ در قلعه بابک تجمع ميکنند.
بابک متعلق به ايران است.
******
چند نکته:
۱-چيه تعجب کردين؟من سبکمو عوض نکردم بابا اما امروز لازم بود يادی از بابک بکنم.الان خيلی از دوستان من عليرغم اينکه تجمع در کوه غيرقانونی اعلام شده اما رفتن قلعه بابک و دارن خوش ميگذرونن.

۲-امروز دوستای خوب وبلاگ نويس هم رفتن کوهنوردی.نميدونم چرا هر وقت من تهران نيستم اينا قرار کوه ميزارن آخه؟يعنی اينقدر از من بدتون مياد؟

۳-چهارشنبه با دوستان وبلاگی بودم.راستش خيلی زحمت دادم به پيام عزيز و دارچين نازنين. اين دوتا دوست گرامی توی ترافيک سنگين چهارشنبه تا ساعت ۱۱شب با من بودن و منو تا ميدون آرژانتين رسوندن وراهی ديارآذربايجان کردند.خلاصه از هر دوتاشون ممنونم.همينطور از دوستايی که برام آرزوی سفری خوش داشتند ممنونم.

۴-با تموم شدن امتحانات انتظار ميره من بيشتر به وبلاگم بپردازم.من هم تمام سعی خودمو ميکنم که مرتب وبلاگ بنويسم.ناسلامتی من رييس جمهور سرزمين آفتاب هستم.بايد مرتب و منظم باشم مگه نه؟در ضمن ديگه سعی ميکنم مطالب جدی و اين شکلی ننويسم به جز در موارد ضروری.نظرتون چيه؟

۵-شنيدم که کيخسروبهدين هم به ديار باقی شتافت.هر چند اميدوارم اين خبر راست نباشه اما از شنيدنش خيلی ناراحت شدم.برای خسروی عزيز که الان رفته پيش ماه پيشونی و آزيتا، آرزو ميکنم که روحش شاد باشه.خسرو جان هيچوقت فراموشت نميکنيم

دنباله Add to Del.icio.us Balatarin