یکشنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٢
اين زن حرف نمی زند

دو هفته پيش بود که دوستی با محل کارم تماس گرفت.گوشی را برداشتم و پس از کلی احوال پرسی و چاق سلامتی،دوستم پرسيد:«نادر!ميونه ات با فيلم و سينما چطوره؟» گفتم:«عاليه!» گفت:«فرصت داری بعد از ظهر بريم سينما؟» گفتم:«بله!چرا که نه؟حالا کدوم فيلم ميخوای بريم؟» گفت:«اين زن حرف نميزند.»

گفتم:«ولی من فيلم تخيلی دوست ندارم!» گفت:«احمق!!اين فيلم که تخيلی نيست.»

گفتم:«اولا احمق خودتی!ثانيا احمق خودتی!ثالثا احمق خودتی!رابعا اين فيلم خيلی هم تخيليه!»

گفت:«چرا اصرار داری که همش بگی اين فيلم تخيليه؟»

گفتم:«آخه مرد حسابی در کدوم نقطه از اين دنيای بزرگ،زنی رو ديدی که حرف نزنه؟اصلا زن اگه حرف نزنه منفجر ميشهميترکه!!!اصلا تصور چنين زنی غير ممکنه!»

دوستم که پی به درايت و هوش و نبوغ و استعداد من برده بود گفت:«نادر جان فهميدم که تو يک فيلم شناس واقعی هستی!اصلا تو استادی!مخملباف و کيارستمی و مهرجويی و بيضايی و اسپيلبرگ بايد بيان ازت چيز ياد بگيرن!!!» بعد گفت:«واقعا کارگردان فيلم عجب قوه تخيلی داشته که تونسته زنی رو به تصوير بکشه که اصلا خرف نمی زنه» و در ادامه پرسيد:«نادرجان از اين به بعد می تونم موقع رفتن به سينما اول با تو مشورت کنم بعد برم فيلم ببينم؟»من هم پاسخ دادم:«چرا که نه؟!!!با کمال ميل در خدمتگزاری حاضرم!!!»

***

چند نکته:

۱-اينجا خراسان است. صدای مرا از مشهد می شنويد!!دو شب از اقامت من در مشهد گذشت.در اين مدت عشق به اينترنت و اعتياد به وبلاگ باعث شد که تمامی کافی نتهای اين شهر را شناسايی کنم.

۲-جای شما خالی ديروز رفتم حرم امام رضا.هر چند خودمان محتاجيم به دعای شما عزيزان اما از امام رضا چند تا چيز کوچولو خواستم.يکی از چيزهايی که خواستم،موفقيت و سربلندی دوستان وبلاگی بود.

۳-جلسه انجمن وبلاگ نويسان در غياب من تشکيل شده و ظاهرا عده ای از دوستان به جای اينکه عصای دست انجمن باشن،اقدام به چوب لای چرخ گذاری نموده اند!!!و گفته اند:نيازی به تشکيل انجمن نمی بينيم!!!

۴-دوستان عزيز من در خبرنامه وبلاگشهر و همينطور در جارچی،زحمت زيادی ميکشند تا بهترين مطالب اينترنتی و وبلاگی رو برای شما گلچين کنند.اگر از من می شنويد توصيه ميکنم بهشون سر بزنيد.

۵-ميگن قرار ديروز خيلی باحال بوده.کلی کتک کاری توش بوده.ولی جدای از شوخی تا زمانيکه انجمن به رسميت شناخته نشه اين مشکلات پيش مياد.


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin