شنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٢
آموزش شوهر داری به شيوه نوش آفرين

لطفا شعر زير را بخوانيد که يکی از ترانه های بسياز زيبای نوش آفرين می باشد:

يه ذره عاشم باش قد سر يه سوزن   يه ذره عاشقم باش قد يه دونه ارزن

   دلم ميخواد که باشی تو مرد خونه من تومرد خونه من

واسه يه قطره عشقت يه دريا عاشقم من  دريا گمه تو عشقم يه دنيا عاشقم من

من عاشقم عاشق با تو خوشم با تو تو خواب و بيداری

فقط تو باش با من بدون که تو خونت کنيزکی داری

خوبه تموم روزا با اسم تو شروع شه   چشات به جای خورشيد طلوع کنه هميشه

        نايد که روزی بی تو دنيا برام تموم شه...

تفسير ترانه بالا:

يه ذره عاشقم باش قد سر يه سوزن:يعنی اينکه خانمها بايد کم توقع بوده و طلب عشق زيادی نکنند.همينکه شوهرشان به اندازه يک دانه ارزن نسبت به آنها ايراز علاقه کند نه تنها کافيست بلکه از سرشان هم زياديست

دلم ميخواد که باشی تو مرد خونه من:اين مصرع لزوم وفاداری زنان را گوشزد ميکند.

واسه يه قطره عشقت يه دريا عاشق هستم:در اين مصرع زن تاکيد می کند که ای شوهر عزيزم،تو دريايی از عشق داری که می توانی آن را بين من و ساير زنان خويش!!!تقسيم کرده و به هرکدام يک قطره عشق اعطا کنی اما تمام دريای عشق من مال توست.اين مصرع بر اصل تعد زوجه تاکيد دارد.

بدون که تو خونت کنيزکی داری:به عمده ترين و مهمترين وظيفه زن در اين مصرع اشاره شده است.زن صراحتا اقرار می کند که کنيز شوهرش بوده و از صبح تا شب دست به سينه آماده اطاعت اوامر شوهرش می باشد.

خوبه تموم روزا با اسم تو شروع شه:يعنی ای شوهر مهربانم دوست دارم هر روز صبح پس از آماده کردن بساط صبحانه،با آرامش اسم قشنگت را صدا زده و تو را سر سفره دعوت کنم.

توجه:شعر فوق نکات آموزنده بسياری داشت که متاسفانه بع علت کمبود وقت،تنها به ذکر پاره ای از آنها پرداختيم.

*****

نکاتی در مورد جشن تولد مهرانه:

۱- جشن تولد مهرانه ديروز برگزار شد.عليرغم تبليغات محدود ما،حضور وبلاگنويسان در غرفه چشمگير بود.از تک تک شما خوبان که عليرغم نامناسب بودن هوا و سرمای شديد،زحمت کشيده و به غرفه آمديدی و خستگی را از تنمان بيرون کرديد ممنونم.

۲- مسايلی که قبل از برپايی بازارچه و همينطور در روز برگزاری بازارچه پيش آمد بيانگر اين بود که مسولان برپايی بازارچه به قدرت و اهميت وبلاگنويسان در جامعه پی نبرده و شناخت صحيحی از وبلاگنويسان نداشته اند.

۳-بازديد آقای ابطحی از بازارچه از نکات جالب توجه ديروز بود.

۴-دوست خوبم متلک عزيز دست نوستراداموس را از پشت بسته بود:

ببينم اون سالگرد اولين قرار وبلاگی منظورت همين بود ؟ لطفا يه چيزی رو روشن تر بگو ، چند روز ديگه چند نفر دستشون رو می کنن تو جيبشون و يه ژست روشنفکري هم می گيرند که بعله ما اربابان وبلاگ نويسان هستيم و اين کمک ، کمک انجمن وبلاگ نويسان به مهرانه . چرا با ما تعارف داری بگو غرفه انجمن وبلاگ نويسان .

به اطلاع اين دوست عزيز ميرسانم که ديروز نه تنها هيچکدام از اعضای انجمن به بازارچه نيامدند بلکه در ايجاد غرفه وبلاگنويسان هم نقشی نداشتند تا از اين مراسم بهره برداری کنند.کاش در قضاوتهايمان کمی منصفانه تر عمل کنيم.

۴-تولد آرشام و الميرا مبارکه


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin