دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸٢
تهران در سال ۱۴۸۲

اينجا تهران - سال ۱۴۸۲ خورشيدی:

همه مردم ايران گوش به راديو و تلويزيون سپرده اند تا هرچه سريعتر مهمترين خبر روز را بشنوند.اين خبر از چنان اهميتی برخوردار است که خبرنگاران خارجی از سی ان ان،بی بی سی،يورونيوز،الجزيره و ساير شبکه های خبری برای پوشش آن از مدتها پيش در تهران هستند.شور و حال خاصی تمام شهر را فراگرفته.خبرنگار رويتر در گزارش خود اعلام ميکند:«ميليونها ايرانی پس از سالها منتظر تولد يک نوزاد پسر هستند.از تولد آخرين پسر در ايران بيش از بيست سال سپری شده است.»

در همين حال،«عوفی کنان» دبير کل سازمان ملل متحد،ضمن ارسال پيام تبريکی خطاب به ملت ايران،پيشنهاد داد سال ۲۱۱۴ ميلادی را سال مرد ايرانی اعلام نمايند.

گزارش ميرسد «جرج زد بوش» رييس جمهور آمريکا نيز از تولد نوزاد پسر در ايران خوشحال است.آمريکا به ميمنت اين تولد،سه ماه تحريم عليه ايران را لغو کرد.سران کشورهای انگليس،اسپانيا،ايتاليا، آلمان، فرانسه، مصر و بورکينافاسو نيز اعلام کردند که خود را در شادی ملت ايران سهيم ميدانند.

امير امارات عربی متحده ضمن تاکيد مجدد بر مالکيت کشورش بر جزاير سه گانه تنب بزرگ،کوچک و ابوموسی، گفت:«اميدوارم اين تولد،باب گفتگوهايی تازه در مورد جزاير را نيز باز کند.» با اينحال،آقای آفصی سخنگوی وزارت امور خارجه بار ديگر ادعاهای وی را کذب محض خوانده و ايران را مالک جزاير ناميد.

جبهه دوم خرداد با صدور بيانيه ای اعلام کرد:تولد يک نوزاد پسر بعد از بيست سال،نشانگرآن است که استبداد،تحجر و تماميت خواهی محکوم به شکست است.اين جبهه اظهار اميدواری کرده که تولد اين نوزاد،شتاب بيشتری به فرايند رشد دموکراسی در ايران ببخشد.

محافظه کاران نيز طی اطلاعيه ای خطاب به ملت،نوزاد پسر را عامل آمريکا و جاسوس صهيونيست خطاب کردند و گفتند:اگر وی دست نشانده آمريکا و استکبارجهانی نيست پس چرا سران استکبار از تولد وی ابراز خوشحالی ميکنند؟

مدير عامل ايران خودرو طی گفتگويی با صدا و سيما گفت:توليد خودروی پيکان که قرار بود از سال ۱۴۸۵ متوقف شود به ميمنت تولد اين نوزاد پسر،کماکان به توليد خود ادامه خواهد داد.وی پيش بينی کرد تا سال ۱۵۰۰ توليد پيکان ادامه داشته باشد.او همچنين از تحويل يکدستگاه پيکان به نوزاد خبر داد.

يبمارستانی که قرار است نوزاد پسر در آن متولد شود لبريز از جمعيت است.صدها هزار دختر جوان از نقاط مختلف کشور،در مقابل درب بيمارستان تجمع کرده اند تا بتوانند رضايت پدر و مادر نوزاد را جلب کرده و عروس آينده آنها شوند.پدر نوزاد هنوز شرايط عروس اينده اش را به اطلاع اين دختران نرسانده است اما پيش بينی ميشود خيل عظيم دخترانی که سالهاست بی صبرانه منتظر ازدواج می باشند واجد شرايط نيز هستند و بالطبع انتخاب يک دختر از ميان اين جمعيت مشتاق،کار دشواريست!!!

اين بود تهران در صد سال بعد!!!!خيلی يخ بود آره؟بيمزه بود؟


دنباله Add to Del.icio.us Balatarin