در باب سيب زمينی و غيره!

کليات: سيب زمينی گياه بومی کشورهای جهان سومی است و هنوز هم به صورت وحشی در اين کشورها می رويد. در تمام طول سال وجود دارد و بسيار خوب است. توليد سيب زمينی یکی از مهمترين وظايف حاکمان کشورهای جهان سومی است. سيب زمينی را در ترکی «يرآلماسي» و در انگليسی «potato» می نامند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 يك گله سيب زميني

ترکيبات شيميايی: پوست کلفت ۴۰درصد، استخوان۳۰درصد، گوشت ۲۰درصد، آب ۱۰درصد، فسفر خوشبختانه صفر درصد!

 

ويژگيهای سيب زمينی خوب: سيب زمينی خوب، يک ‌سيب زمينی بی سواد است! اگر هم احيانا باسواد بود نبايد روزنامه خوان باشد و اگر احيانا روزنامه خوان بود فقط بايد کيهان بخواند. علاوه بر اين،سيب زمينی خوب به اينترنت سر نمی زند و اگر زد از فيلترشکن استفاده نمی کند. در ضمن وبلاگ هم نمی نويسد. نوع مرغوب سيب زمينی فقط به سايتهايی سر می زند که اهل خدمت و خدمتگذاری هستند. سيب زمينی خوب بی بی سی گوش نمی دهد. ماهواره هم نمی بيند. نوع خيلی خيلی خوب سيب زمينی حتی به اخبار شبکه های داخلی هم گوش نمی دهد. سيب زمينی خوب هيچوقت نمی پرسد چرا؟ و همه چيزرا همانطور که هست قبول می کند.

 

ويژگيهای سيب زمينی بد: يک سيب زمينی يا خوب است يا خيلی خوب! اگر بد باشد که ديگر سيب زمينی نيست. هر گاه يک سيب زمينی در اثر اغفال دشمنان قسم خورده و تحت تاثير استکبار جهانی، از سيب زمينی بودن استعفا دهد، در اين صورت بسته به درصد بد بودنش به يکی از اشکال زير مجازات می شود:

 

۱- سرخ کردن: سيب زمينی های معاند و دگرانديش را به شکل مکعب مستطيل برش داده و در روغن سرخ می کنند تا درس عبرتی باشد برای سايرين.

 

سرنوشت يك سيب زميني اپوزيسيون خارج از گوني

۲- توليد چیپس: برخی از سيب زمينيها در داخل گونی اغتشاش ايجاد می کنند. اينگونه سيب زمينی ها اپوزيسيون درون گونی ناميده می شوند که برای مجازاتشان آنها را ورقه ورقه کرده و سرخ می کنند. برخی سيب زمينيها گونی را سوراخ کرده و در خارج از گونی ايجاد اغتشاش می کنند که آنها را اپوزيسيون خارج از گونی می نامند و مجازات شديدتری برايشان اعمال می شود. معمولا چیپس خلالی از اين سيب زمينی ها به وجود می آيد.

 

خواص: سيب زمينی به دليل نداشتن فسفر از مهمترين عوامل بقای دولتهاست. هر  اندازه تعداد سيب زمينی های توليد شده در يک کشور جهان سوم بيشتر باشد به همان اندازه خطرهای داخلی کمتری آنها را تهديد می کند.

 

مضرات: سيب زمينی به دليل نداشتن فسفر، ممکن است مقاومت دولت را در برابر خطرهای خارجی کمتر کند. در کل همانطور که برای حفظ اقتدار در داخل، داشتن سيب زمينی زياد خوب است برای حفظ اقتدار بين المللی، توليد انبوه آن می تواند مضر باشد. دولتهای جهان سومی اگر بخواهند از فوائد سيب زميني استفاده كنند بايد آنرا تحت نظر کارشناسان و سياستمداران خبره توليد كنند!

 

***

 

۱- وبلاگ من ديروز هک شد. نمی دانم اين شخص محترم چه انگيزه ای برای اين کار داشت.

 

۲- از عطاخليقی ممنونم.  از عليرضا شيرازی... نمی دانم در موردش چه بگويم. خيلی به من دلگرمی داد. تازه اين پست را با کمک شخص شخيص وی توانستم بفرستم بالا! (مگه خودش بالا ميومد؟)

 

۳- برای سومين بار در طول ۴۱ماه وبلاگنويسی هک شدم . اما اين بار برخلاف دفعات قبل خيلی احساس تنهايی کردم. البته نيکی عزيز هميشه در لحظه های بحرانی به دادم می رسد. آهو جان به خاطر همه چيز ممنونم. برای تو و آقای همسر آرزوی خوشبختی دارم.

 

۴- اگر امير حسين ديروز خبر هک شدنم را نمی داد شايد تا اين لحظه خبردار نمی شدم. دستت درد نکند.

 

۵-اين مردک ديوانه هم اسباب کشی کرد و رفت اينجا! احتمالا وبلاگ سابقش از حيض انتفاع ساقط است و کان لم يکن تلقی می گردد! (درست گفتم اميد جان؟)

/ 18 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شقایق

کمی هم اندر فوايد گلابی بنويسيد.متشکرم.

فاطمه

سیب زمینی باشید تا رستگار شوید!!

نیکی

سلام نادر جان ! تبريک می گم که بازم داری حزب جوانان زير آفتاب رو آپ ديت می کنی . پسر خوب تو که باز پر سرو صدا شروع کردی ... می دونم چی تو دل و سرت ميگذره ولی سعی کن بيشتر فکر کنی . مرسی از اينکه منو مثل يه دوست تصوير کردی و بازم مرسی که برامون آرزوی خوشبختی کردی . بيشتر مواظب خودت باش تا بعد ...

سمن

ديروز که ديدم نوشته هک شده فکر کردم اين هم از شوخيهای خودته اما الان ميبينم اينجوری نبود. به هر حال خدا رو شکر که اينجا برقراره همچنان.

آبادانی

سلام. خدا این سیب زمینیهای هکر رو هم به راه راست هدایت کنه. شاد و پیروز باشی نادر عزیز

آدم

سلام. من نمیدونستم که سر و کله رئیس جمهور شلخته هم طرفای ما پیدا میشه! :) خبر میکردی استقبال خودجوش میکردیم! راستی، دستور پخت سيبزمينی هکر چجوريه؟!

آيرا

سلام.من كه هميشه مطالب اين وبلاگ رو ميخونم چون خدايش جالبه...اون روزي هم كه نوشته بود هك شده مسنجر شما روشن بود هرچي هم پيغام دادم كسي جواب نداد.اميدوارم ديگه ا اين مسخره بازيها نبينيم... سلامت و موفق باشيد

pedarbozorg

فقط می تونم بگم : شانس آوردی !

naeemeh

جالب بود.سيب زمينی محصول فراوان و ارزونيه.خاصيتش هم ........

arad

vaghan jaleb bod nader jan