همه جای ايران سرای من است؟

مطلب زير را چند روز پيش نوشته بودم. زمانی که امامعلی رحمانف رئيس جمهور تاجيکستان به ايران آمد و مقرر شد کشورهای فارسی زبان بيشتر از گذشته در تقويت و ترويج زبان فارسی بکوشند. شايد نوشته زير به مذاق خيلی ها خوش نيايد. شايد متن زير تنها برای کسانی قابل درک باشد که طعم تلخ تحقير و توهين را چشيده باشند:

۱- زمان جنگ و درگيری که می شود مرا آذربايجانی غيور خطاب می کنند. ديارم را سر ايران می نامند و من به خاطر شرافتم، عزتم، مملکتم و همه هموطنانم در مقابل گلوله های دشمن سينه سپر می کنم. وقت تقسيم غنايم که می رسد وحدت ملی را چماقی می کنند و بر سرم می زنند. آموخته ام که حق خود را طلب نکنم چون وحدت ملی زير سوال می رود!

۲- برادران فارسی زبان ما در افغانستان سالهاست که به جان هم افتاده اند.ميليونها دلار صرف مبارزه با قاچاق موادی می کنيم که از مرز شرقی وارد کشور می شود. روزی نيست که در صفحه حوادث روزنامه ها، جنايتی به نام پناهندگان افغانی ثبت نشود! تاجيکستان هم دست کمی از افغانستان ندارد اما چون فارسی زبان هستند بايد دلارهای نفتی را به پايشان بريزيم! اينها همه نشانه همبستگی ملی است! اما وای به روزی که من نام آذربايجان يا ترکيه را بر زبان بياورم که هر کسی چنين کرد نژاد پرست و طرفدار پان ترکيسم است.

۳- وقتی خليج فارس را خليج عرب خواندند به عنوان يک ايرانی بايد ناراحت می شديم چون تغيير نام در بلند مدت آثار منفی زيادی دارد. اما اگر اسامی شهرها و روستاهای آذربايجان را يکی يکی تغيير دهند و به فارسی تبديل کنند نبايد اعتراض کرد چون اعتراض کار افراد امل است!

۴- سران کشورمان هر ساله در نخستين ساعات تحويل سال، مقابل دوربين تلويزيون به صف می ايستند تا عيد نوروز را به هموطنان فارسی زبانمان و همه فارسی زبانهای دنيا تبريک بگويند. البته حق دارند چون تمام ساکنان آذربايجان و کردستان و خوزستان فارس هستند!

۵- بر طبق مدارک و اسناد کاملا مستدل! دولت ترکيه ۹۰ سال پيش، يک و نيم ميليون ارمنی را به قتل رسانده است! پس آنها حق دارند ۲۴ آوريل هر سال مجوز راهپيمايی بگيرند و برعليه ترکها شعار دهند. اما فاجعه کشتار مردم بی دفاع خوجالی در ۲۶ فوريه يا حمله وحشيانه ارامنه به ارومیه و خوی و ماکو افسانه است! قره باغ به هيچوجه سرزمين اشغالی نيست و احتمالا تمام آذربايجانيهای ساکن قره باغ دارند به خوبی و خوشی زندگی می کنند. آن يک ميليون آواره آذربايجانی هم که می بينيم احتمالا سراب است يا چيزی در همين مايه ها!

۶- مردم فلسطين مسلمانند. ما هم مسلمانيم و همين وظيفه مسلمانی حکم می کند که به آنها کمک کنيم.اصلا برای ما که ادعای مسلمانی داريم زشت است در مقابل تجاوزات رژيم اسرائيل کوتاه بياييم. مردم آذربايجان هم مسلمانند اما احتمالا اسلامشان به گونه ديگری است. پس بايد با دشمن آنها يعنی ارمنستان و يونان متحد شد! بايد به ارمنستان کمک کرد تا سند قره باغ را به اسم خودش بزند. اصلا بی خيال اين مساله که آذربايجان زمانی قسمتی از خاک ايران را تشکيل می داده است!

نقشه مناطق ترك نشين
+ نقاط رنگی(از زرد تا قرمز) در نقشه فوق، پراکندگی جمعيتی اقوام مختلف ترک (آذری، ازبک، قزاق، ترکمن، قرقيز،‌ تاتار و...) را نمايش می دهد. همانطور که از شکل پيداست گستره اقوام ترکها از مجارستان تا چين را در بر گرفته است.

++ شعر ترکی زير که متاسفانه اسم شاعرش را نمی دانم همراه با ترجمه به عنوان حسن ختام برنامه!‌تقديم به شما دوستان: 

من دئمیرم اوستون نیژاد دانام من *** من نمی گويم که از نژاد برتر هستم

من دئمیرم ائللیم ائللردن باشدیر *** من نمی گويم که قوم من از همه سرتر است

منیم مسلکیمده منیم یولومدا *** در مرام و مسلک من

میللت لر هاممیسی دوستدور قارداشدير *** ملت ها ،همه  با هم دوست و برابرند

آنجاک بیر سؤزوم وار:منده اینسانام *** فقط یک حرف دارم:من نيز انسانم
دیلیم وار،خالقیم وار ،یوردوم یووام وار *** زبان دارم، ملتی دارم و خانه و دياری

یئرده ن چیکمامیشام گوبه لک کیمین *** چون قارچی از زير زمين سر بر نياورده ام

آدامام،حاققیم وار،ائلیم اوبام وار *** آدمم، حقی دارم و قوم و قبيله ای

/ 37 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محسن

آلمان_اتریش_بخشی از یونان در نقشه بالا نیست لطفا سرزمین اجدادی ترکان را کاملتر کنید

مولانا جلال الدین بلخی

تورک خر را آب بکشی، غسل کنی، دخیلش کنی به پردهء کعبه، خوده خدا هم بخواد ،...... باز هم خر است..... به خدا تا الآن نمی دونستم چرا به شما میگن:خیلی جو گیر هستین و لقب "خر" رو رو پیشونی شما زدن!! میدونی چرا؟ یک نگاه به گفتار فحاشانه و نقشهء کِرکِر خندت بنداز میفهمی ترک خر :برای مثال قطره از دریا: 70درصد آزربایجان غربی کرد هستن و حکومت برای مصلحت سیاسی و تداخل شمایل قومیتی اسمشو آزربایجان غربی گذاشت...(نمیدونستن شما دیگه انقدر خرین که باورتون میشه!!!) درثانی من هم یک رگم تورکه(پدر بزرگم)لابد منم تورکم؟ ((این نحوهء محاسبهء تورکی"به سبک خر"برای توجیه جمعیت شماست که در جهان منحصر به فرده "مخصوص دانشمندان تورک=اسب"میباشد، باشه! اصلاً شما 99.99در صد ایران رو تشکیل میدین. خوبه!!))آخه گل من، ملوسک من، خر من! هر کی که تورکی بلده که تورک نیست! منم تورکی بلدم. کردی و لک هم بلدم و الآن فارسی دارم تایپ میکنم حالا که چی؟ من برگردم به اصالت فارسیم؟کردی؟لکی؟ یا برگردم به افتخار و اصالت واقعی تورکیم: قاجاریه و مغولها و ... گل من، عسل من ، مخملی من! شما به تراکتور میگی تراختور!! هی میگی

مولانا جلال الدین بلخی

باشه! اصلاً شما 99.99در صد ایران رو تشکیل میدین. خوبه!!))آخه گل من، ملوسک من، خر من! هر کی که تورکی بلده که تورک نیست! منم تورکی بلدم. کردی و لک هم بلدم و الآن فارسی دارم تایپ میکنم حالا که چی؟ من برگردم به اصالت فارسیم؟کردی؟لکی؟ یا برگردم به افتخار و اصالت واقعی تورکیم: قاجاریه و مغولها و ... گل من، عسل من ، مخملی من! شما به تراکتور میگی تراختور!! هی میگی ادبیات تورکی و نمیدونم اصالت در غنای اون هست و ... آخه گل من ملوس من، تراکتور در زمان اجداد شریف شما که نبود تراکتور تازه 50 ساله که اختراع شده. کل دنیا میگن:تراکتور یا ترَکتور، شما هفتاد هزار نفر با غرور میگین تراختور!! فقط میبالین ! حالا به چی مهم نیست ، فقط میبالین. گیرت(غیرت)گیرت گفتنتون انقدر زیاده که فقط گیرت دارین ، حالا به چی مهم نیست فقط میگین گیرت ما گیرت داریم! یا شاشین آدرپاییچان بیر گیرت اولسون الله! مشت نمونهء خرواره : الآن هم آمار بگیری بیشترین مهاجرتهای غیر اجباری در ایران مخصوص تورکها به دیگر شهرهای ایرانه!! میدونی چرا؟ چون شما مثل کولیها هنوز که هنوزه مزاج یکجا نشینی که نماد تمدنه در خونتون نیفتاده. تعابیر گسترده ای برای واژهء تمدن

مولانا جلال الدین بلخی

چون شما مثل کولیها هنوز که هنوزه مزاج یکجا نشینی که نماد تمدنه در خونتون نیفتاده. تعابیر گسترده ای برای واژهء تمدن در دنیا وجود داره ولی وجه اشتراک همهء انها "یکجا نشینی" بوده که شما الآن هم نشون میدین که تو خون شما نیست.(مهاجرت به تهران ، مهاجرت به جنوب و شمال ، غرب ، شرق و...). بعدشم مثلاً به یکی از شماها بگن تو ساری یک تورک دیدم مینویسی نصف استان مازندران تورکن!!! آخه گل من ، ملوسکم ، مخملی ، تو چرا باورت میشه؟ آها فهمیدم، تورکی دیگه. روانشناسها میگن انسانهای بی قرار اون چیزی رو که دوست ندارن باور نمیکنن.

مهم نیست

1)در رابطه با مهاجرت ترک ها از آزربایجان و گریز از یکجانشینی اینکه تو شهر خودشون کاری ندارن که روش سرمایه گذاری کنند و سرمایه ملی صرف فارس نشین ها می شود. 2)گفتی ترک خر,باشه من ترک خر,ولی تو هم فارس سگ بودنت را بپذیر چون زیاد پارس می کنی. 3)تویی هم که گفتی آذربایجان نامی آریایی است ,از هر ترک بی سوادی اصالتش را بپرسی می گه من ترکم و کسی نمی گه من آذریم,در ضمن آزر از قومی به همین نام گرفته شده,اصلا حرفای شما درست که فارس بودند و تناتر همسایگی ترک شدیم پس چرا در این همه سال ترک های استان فارس و اراک و کرج و ... فارس نشدند. البته امیدوارم منطق سرت بشه.

مهم نیست

4)ولی چرا به تراکتور می گیم تراختور,آخه جیگرم,فارس سگم(از نوع پا کوتا) تو تو فارسی کمپیوتر می گی یا کامپیوتر میگی,شنبه می گی یا شمبه می گی,آخه آقا, سرور,فارس افغانی,فارس سگ,چرا گه زیادی می خوری

مهم نیست

در ضمن مادر اونی که خودشو جای مولانا جلال الدین بلخی جا زده بودو گاییدم.

وطن ساتان بی غیرت دی سن دا بی غیرت اولموشان

iransarzaminepakan@yahoo.com

یاشاسو آذر بایجان یاشاسو ایران اولماسو ایتلر

آذربایجان اوغلو

من بیر سوزوم وار بیر آینه دا باخ کیما اوغشورین آریائی یا مغول سن زرتشت اوغلین نه چنگیز اوغلی زنده باد آذربایجان پاینده باد ایران