ما هم صدا و سيما می‌شويم!

حتما دیده‌اید که تلویزیون، برنامه‌ای را پخش می‌کند و دو سال بعد به دلیل درخواست‌های فراوان ملت همیشه در صحنه، دوباره برنامه تکراری به خورد ملت می‌دهد.

بنده هم نشستم و پیش خودم فکر کردم که وقتی این صدا و سیمای به این عریضی و طویلی با این‌همه بودجه‌ای که از دولت و ملت و تبلیغات قبل از برنامه و بعد از برنامه و میان‌‌برنامه می‌گیرد روزی ۲۰ساعت تکرار مکررات نشان می‌دهد من هم می‌توانم! بنابراین در این روزهایی که باز بحث پوشش و برخورد با بدحجابی و مبارزه با مزاحمین ناموس مطرح شده چه چیزی از این بهتر که یک نوشته از آرشیو وبلاگم بیرون کشیده و به سمع و نظر شما خوانندگان محترم برسانم؟

نوشته زیر را در ۱۵تیر۸۳ یعنی حدود سه سال پیش نوشتم. عکس هم از روی جلد روزنامه مرحوم شرق است:

در راستای افزايش بدحجابی زنان و آقايان در خيابان که به شدت باعث جريحه‌دار شدن عواطف، اخلاقيات و باقی چيزهای بعضيها ميشود و با عنايت به اينکه اينکار مغاير عفت عمومی می باشد لذا اينجانب رييس جمهور شلخته آيين‌نامه زير را تدوين نموده‌ام که اجرای دقيق آن از نان نيمه‌شب هم واجب‌تر است:

آيين‌نامه پوشش

الف) آيين‌نامه پوشش مخصوص بانوان:

۱- پوشيدن جورابهايی به ضخامت يک سانتيمتر به نحويکه ضخامت جوراب بتواند برآمدگی قوزک پا را نيز مخفی کند مبادا قوزک پا باعث خروج برادران متعهد از صراط مستقيم شود. جورابهای مذکور بايد تا ۲۰ سانتيمتری بالای زانو را بپوشانند. رنگ جوراب ميتواند مشکی يا سرمه ای (ترجيحا مشکی)باشد!

۲- شلوار بايد بايد بلند بوده و روی انگشتان پا بيافتد. رنگ آن مشکی و جنس آن پارچه‌ای و گشاد باشد به نحويکه حداقل ۴متر پارچه برای دوختش مصرف شده باشد.

۳- هرگونه کفش راحتی، تابستانی و سندل ممنوع بوده و از آنجاييکه اين کفشها باعث انحراف دلهای آگاه ملت غيور مي‌شود در نتيجه توليدکنندگان اين کفشها تحت پيگرد قانونی قرار خواهند گرفت. تنها کفش مجاز چکمه بوده و فروشندگان حق فروش چيز ديگری جز چکمه ندارند.

۴- مانتو بايد در ابعاد ۶در ۴ متر به نحوی باشد تا هرگونه برجستگی را محو و از انحراف ملت هميشه در صحنه پيشگيری نمايد. مانتو بايد به اندازه ای بلند باشد که در هنگام راه رفتن، زمين را جارو کند!!! اينکار علاوه بر حفظ ارزشها،به نفع برادران مخلص و آبادگرمان در شهرداری نيز مي‌باشد.

۵- مقنعه: توليد و فروش روسری و استفاده از آن ممنوع بوده و با متخلفين به شدت برخورد خواهد شد. خانمهای محترم تنها بايد از مقنعه مشکی استفاده نمايند به نحويکه زبانم لال، حتی يک تار مويشان بيرون نباشد.

۶-چادر: استفاده از چادر مشکی ضخيم که آنطرفش از اينطرفش معلوم نباشد! اجباری بوده و افراد ملزم به رعايت هستند.

pooshesh yani in!!!

ب) آيين‌نامه پوشش مخصوص آقايان:

۱- پوشش آقايان در زمينه کفش، جوراب و شلوار مشابه قوانين وضع شده در مورد خانمها مي‌باشد و لازم است قوانين مذکور توسط برادران متعهد نيز رعايت گردد.

۲- پوشيدن پيراهن آستين بلند توسط آقايان الزاميست. آستين پيراهنها بايد حداقل تا انتهای انگشت شست را پوشش دهد. اينکار علاوه بر پاکسازی جامعه از نظر اخلاقی، از نظر صرفه‌جويی در مصرف دستمال کاغذی جهت پاک کردن بينی نيز مفيد است. رنگ پيراهن مشکی و تمامی دکمه های آن بايد بسته باشد.

تــــــــــــــــــبصــــــــــــره‌هــــــا:

تبصره ۱: از آنجاييکه پوشيدن البسه کوتاه از قبيل شلوار کوتاه، مانتوی کوتاه، جوراب کوتاه، تی‌شرت، تاپ، شورت، مايو و غيره موجب پيدايش فساد است لذا مصرف آن در منازل نيز ممنوع بوده و در صورت دريافت گزارشات مردمی مبنی بر پوشيدن يکی از البسه فوق در منزل، فرد خاطی به اشد مجازات محکوم خواهد شد.

تبصره ۲: با توجه به اينکه شورت و مايو لازمه انجام بعضی ورزشها هستند لذا اين ورزشها (از جمله شنا، واترپلو، شيرجه، وزنه‌برداری و کشتی) ممنوع بوده و تنها افراد با رعايت پوششهای قانونی مورد اشاره در فوق ميتوانند به ورزشهای مذکور بپردازند.

تبصره ۳: توليد هرگونه توری و پارچه نازک حتی برای مصارفی غير از لباس، ممنوع بوده و توليد کننده تحت پيگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

تبصره ۴: توليد و مصرف هر گونه لاک (به استثنای لاک غلط گير!)، سوهان (به استثنای سوهان قم!)، مداد(به استثنای مداد رنگی)، رژ، ريمل، کرم پودر، عطر، ادکلن و ... ممنوع بوده و متخلفين مجازات خواهند شد. همچنين استفاده از سشوار، بيگودی، تافت و ژل و نيز برداشتن زير ابرو، روی ابرو، اينور ابرو و اونور ابرو! از مصاديق جرم است. هر گونه ارتودنسی، تاتو، عمل بينی و ساير جراحيهايی که به قصد فحشا انجام ميگيرد خلاف مقررات است. استفاده از مصنوعات مانند دندان مصنوعی!، مژه مصنوعی، ناخن مصنوعی و ساير چيزهای مصنوعی نيز پيگرد قانونی دارد.

تبصره ۵: کراوات، پاپيون، گل سر و بقيه البسه با استثنای کت و شلوار مشکی رنگ نيز ممنوع است.

ضمانت اجرايی قانون:

اين قانون از همين الان که می خوانيد الزاميست و متخلفين به حبس از ۵۰ تا ۱۰۰ سال و در صورت تکرار به جزای نقدی يک ميليارد ريالی محکوم خواهند شد. در صورت تکرار برای بار سوم، فرد متخلف به ۱۳۸۳ ضربه شلاق محکوم ميشود.

====================

آهای ملت! (به سبک کلاغ سیاه عزیز) یکی به این نیما نادری بگه ما پندار می‌خوایم یاللا! یعنی چی که در پندارو تخته می‌کنی؟ از وقتیکه ما اینترنت رو شناختیم پندار رو هم شناختیم. حالا تصور اینترنت بدون پندار خیلی مشکله! همین.

/ 18 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نوشين۱۷

اين نامرديه چرا بندهای اجرايی خانوما ۵ تا بود مال آقايون ۴ تا!!! اوه اوه يا خدا عکسه رو

مرتیا

به تلویزیون نمیتونیم بابت برنامه های تکراریش گوجه فرنگی پرتاب کنیم! تو هم که رئیس جمهوری... پس ما چیکار کنیم؟؟؟!

افسون

بعد مدتها کلی خنديديم.ای ول. آقا من ميتونم يک درخواستی ديگه از آرشيوتون داشته باشم. میخوام اولین صفحه وبلاگتون اون روزایی که تازه شروع به نوشتن میکردید رو برام بفرستید برام خیلی جالب خواهد بود میخوام من يکی رو زياد حساب کنيد تازه اگه لازم باشه اين تقاضا رو هم مکررش ميکنيم بلکه جواب بديد.اين اوج مشتاقيت من را ميرساند.منتظرم.

شباهنگ

سلام اين وبلاگ عالی بود و جالب در فکرم که لينکتون بدم

يه دل کوچولو

اين خانم چادريه جون می ده واسه سرقت مسلحانه!:دی شناسايی هم نميشه! .... با اين پوشش که بايد ميزان جرايم بيشتر بشه! طرف خيالش راحته که ناشناس می مونه

مهربان

كمي واقع بين باشيد

افسون

با اجازه ليست بلاگهای تورک را لينک دادم.

وطن پرست

مرده شور اين اسلام رو ببره که بوی گند و تعفنش همه جای دنيا رو برداشته درود بر زرتشت پيامبر قوم ايرانی مرگ بر سيد علی شيره ای