همه مردان اقتصادی رئيس‌جمهور!

محمود احمدی‌نژاد: اطلاعات اقتصادی را از اصناف محل می‌گیرم. به طور مثال یک قصاب شریف در محل ما هست که از تمام مشکلات مردم اطلاع دارد. بنده هم اطلاعات مهم اقتصادی را از او می‌گیرم. حتی خواربارفروش و میوه‌فروش هم اینگونه‌اند.

***

درازی این مطلب را به بزرگی خودتان ببخشید:

جلسه شورایعالی اقتصاد با حضور رئیس‌جمهور شلخته و جمعی از اصناف محله ایشان برگزار و طی آن، تصمیمات بسیار مهمی اتخاذ گردید. متن مذاکرات جلسه مذکور بدین شرح است:

شلخته: خوب آقای قصاب، بفرمایید از اوضاع اقتصادی مملکت چه خبر؟
قصاب: تعریفی ندارد رئیس‌جمهور جان!

شلخته: بیشتر توضیح دهید.
قصاب: قبلا مردم می‌آمدند ده‌کیلو ده‌کیلو گوشت می‌بردند. الان به‌جز عده‌ای مرفه بی‌درد، بقیه اصلا قدرت خرید گوشت ندارند. قیمت گوشت هم از وقتی شما رئیس‌جمهور شده‌اید اقلا ۳۰درصد رشد داشته.

شلخته: این خیلی خوب است. سیاست اصلی ما تغییر الگوی مصرف مردم است. بنده به سلامتی مردم می‌اندیشم. گوشت قرمز برای انسان سم است. همان بهتر که این مرفهان بی‌درد مدام گوشت قرمز بخورند و چربی‌شان بالا رفته و بمیرند تا بنده و سایر هموطنان همیشه در صحنه از شرشان خلاص شویم. به رئیس بانک مرکزی هم دستور می‌دهم گوشت را از سبد کالاهای اساسی حذف کند تا نرخ تورم هم از کنترلمان خارج نشود.

قصاب: واقعا شما انسان بسیار شریف و دوراندیشی هستید. خدا سایه شما را از سر بنده و سایر کسبه محل و اصناف این مملکت کم نکند.

شلخته: خوب آقای بقال، بفرمایید از اوضاع اقتصادی مملکت چه خبر؟
بقال: تعریفی ندارد رئیس‌جمهور جان!

شلخته: بیشتر توضیح دهید.
بقال: قبلا افرادی که قدرت خرید گوشت نداشتند به سراغ ما می‌آمدند تا لبنیات بخرند و بخورند. اما مستحضرید که قیمت شیر و ماست و پنیر و کره و کشک و دوغ هم در حال حاضر سر به فلک می‌زند. حتما به خاطر دارید که قیمت تخم مرغ هم سال گذشته جهش وحشتناکی داشت.

شلخته: چه اخبار خوشحال کننده‌ای به بنده دادید. شما می‌دانید که منشا بسیاری از مسمومیت‌ها، شیر و لبنیات فاسد و تاریخ گذشته است. تازه من شنیده‌ام که خوردن برخی از محصولات لبنی باعث بروز تب‌مالت هم می‌شود. در مورد تخم مرغ هم اطلاع دارید که هنوز آنفلوانزای مرغی کاملا ریشه‌کن نشده‌است. بنابراین مصرف تخم مرغ کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد. دستور می‌دهیم رئیس بانک مرکزی، لبنیات را هم از سبد محاسبه نرخ تورم حذف کند.

بقال: از اینکه تا این حد به فکر سلامتی مردم عزیز کشورمان هستید از شما ممنونم.

شلخته: خوب آقای میوه‌فروش، بفرمایید از اوضاع اقتصادی مملکت چه خبر؟
میوه‌فروش: تعریفی ندارد رئیس‌جمهور جان!

شلخته: بیشتر توضیح دهید.
میوه‌فروش: سابق بر این، کسانی که قدرت خرید گوشت نداشتند و لبنیات هم نمی‌خوردند به سراغ ما می‌آمدند و خیار و گوجه‌ای می‌خریدند و می‌خوردند. یا سیب زمینی و پیاز می‌بردند و مصرف می‌کردند. اما متاسفانه اوضاع فعلی کاملا گیج کننده شده‌است. گوجه فرنگی‌ می‌شود ۲۵۰۰ تومان! بعد بلافاصله سیب‌زمینی گران می‌شود و به‌دنبال آن پیاز. وضع میوه‌ها هم که افتضاح است. دیگر با هزار تومان و ۲هزار تومان نمی‌شود گیلاس و آلبالو و توت‌فرنگی خرید.

شلخته: چه خوب! داریم به اهدافمان نزدیک می‌شویم. خیار و گوجه طبیعتشان سرد است. انسان را مریض و بی‌حال می‌کند. گیلاس و هلو و بقیه میوه‌ها هم مخصوص انسان‌های غرب‌زده و مستکبرین است. پس همان بهتر که قیمتش گران‌تر و گران‌تر شود! دستور می‌دهیم رئیس بانک مرکزی، سیب‌زمینی و پیاز را از سبد محاسبه نرخ تورم حذف کند.

میوه‌فروش: آفرین به شما و خوشا به سعادت مردمی که شما رئیس‌جمهورشان هستید!

شلخته: خوب آقای نانوا، بفرمایید از اوضاع اقتصادی مملکت چه خبر؟
نانوا: تعریف دارد رئیس جمهور جان!

شلخته: بیشتر توضیح دهید.
نانوا: الحمدا... تنها چیزی که قیمتش در این مدت بیشتر نشده نان است. البته دو سه ماه پیش نرخ نان چند درصدی بیشتر شد اما باز به قیمت سابقش برگشت. شما رئیس‌جمهور کشوری هستید که مردمش غم نان ندارند. با سیاست مهرورزانه خود به خوبی الگوی مصرف مردم را تغییر داده‌اید و آنها را از تجمل‌گرایی به ساده‌زیستی هدایت کرده‌اید. این کار ساده‌ای نیست ولی شما به راحتی موفق به انجام این‌کار شده‌اید.

شلخته (در حالیکه اشک در چشمانش حلقه زده و از شنیدن سخنان نانوا ذوق‌مرگ شده‌است): متاسفانه این تجمل‌گرایی را که فرمودید معضلی بود که از دولت‌های سابق برای ما ارث رسیده‌بود. ما ساعت‌ها تلاش کردیم و به سفرهای استانی مختلفی رفتیم تا به ملت عزیزمان بگوییم فکر نان باشند چون خربزه آب است. من بسیار خرسندم به خاطر اینکه شما مردم اینگونه به فکر همدیگر هستید و به یکدیگر نان قرض می‌دهید! خوشحالم که این کالای اساسی را احتکار نمی‌کنید و همیشه نان را به نرخ روز می‌خورید. من خوشحالم که کارمندان این کشور یک ماه کار می‌کنند تا یک‌لقمه نان حلال به دست بیاورند.

شلخته (در حالیکه مثل همیشه جوگیر شده است): من به همه آقازاده‌هایی که نانشان توی روغن است هشدار می‌دهم که اگر رژیم غذایی مناسب را رعایت نکنند نانشان را آجر خواهم کرد.

آخرین خبر: رئیس جمهور شلخته جهت تعیین نرخ دقیق تورم در کشور، همه کالاهای اساسی به استثنای نان را از سبد محاسبه نرخ تورم حذف کرد. به دنبال آن بانک مرکزی نرخ تورم را صفر درصد اعلام نموده و از سیاستهای اقتصادی رئیس جمهور شلخته تجلیل به‌عمل آورد!

/ 51 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی

من به احمدی نژادپيشنهاد ميکنم نان را هم از سبد غذايی مردم بردارد چون مردم ميتوانند از ريشه گياهان که مفيدتر ست استفاده کنند.

گوشت

شلخته تو غصه ما رو نخور،فقط برای آبروی ايران وايرانی يکم به سر و وضع خودت برس،عزيزمی.

د

یا خیلی نفهمی یا غرضی داری بهر حال فرقی نمی کنه چون شعورش رو نداری

لطفا از سردرگمی این رییس جمهور در دادن یاندادن وامها که تورم راافزایش داد واز ان اقتصاددانهای احمقی که اورا حمایت کردند نیز مطلب بنویسید.

گندت بزنه نادر بوگندو

خوشبحال اونکه مرد و چرت و پرتهای تو رو نخوند

مهدی

خفشو اوزی بی خاصیت تو اگه حالیت بود مثل آدم نقد میکردی و اگه گوش شنوا داشتی جوابشو میگرفتی از حقارتت و نفهمیت هست که این جرندیاتو مینویسی

دستت درد نکنه راست میکی اونایی که بهت توهین کردن یه مشت نون به نرخ روز خورن. کارت درسته. خدا ریشه اینا رو از زمین برداره

باکلاس

کثافت بی ضخصیت به رئیس جمهرکشورت توهین نکن .بی ادب کثیف بی منطق

افشین

این چرندیات فقط ازحسادت شدیده فاسدی تو که به هموطنت اراجیف میبندی تو عرضه ی یک کارعمرانی اونو نداری .کون گشاد سوسول زیرابروتو برو تمیز کن جنده ها منتظرتن