میزگرد انتخاباتی با شاعران!

مکان: صدا و سیما / زمان: یکی از همین روزها / موضوع: مناظره شعرا در مورد انتخابات

مجری که کمی هم خوابش می‌آید رو به دوربین می‌گوید: بینندگان عزیز با توجه به اینکه انتخابات یکی از مهمترین موضوعات روز کشور هست در این برنامه در خدمت جمعی از شاعران کشورمان هستیم. ضمن عرض پوزش از علی معلم دامغانی، حمید سبزواری و سایر اساتید مسلم شعر که موفق به استفاده از محضرشان نشدیم، توجه شما را به این برنامه می‌جلبانم.

اولین سوال: نظرتون در مورد دولت فعلی چیه؟

ادیب‌الممالک فراهانی اولین کسی است که جواب می‌دهد: اگر وقتی گذارت جانب کابینه شد برگو / خدا رحمت کند مرحوم حاج میرزا آقاسی را!
فردوسی که از پاسخ ادیب جا خورده‌است با اشاره به توزیع سهام عدالت توسط رئیس‌جمهور عنوان می‌کند: شهنشاه محمود گیرنده شهر / ز شادی به هر کس رسانیده بهر.
فرخی یزدی به تغییرات پی‌درپی کابینه اشاره می‌کند: از جانب کابینه امروزی ما / از روز نخست بوی ترمیم آید!
میرزاده عشقی که از طرفداران دولت مهرورزی است با عصبانیت می‌پرسد: کابینه نیم‌بند خواندی / این دولت آبروی‌مندی؟
فرخی در جواب عشقی به خودمحوری رئیس‌جمهور اشاره می‌کند: کابینه نمی‌شد متزلزل هرگز / گر لیدر خودپسند و خودخواه نبود.
میرزاده عشقی که ظاهرا دل خوشی از دولت اصلاحات ندارد در جواب می‌گوید: زان دولت عهد با عدو بند / کابینه نیم‌بند بهتر!
فرخی یزدی جواب عشقی را با این بیت می‌دهد: خواستم مثبت شوم باشد اگر کابینه خوب / چون بدیدم، دیدم این کابینه آن کابینه نیست.

مجری که می‌بیند بحث بالا گرفته برای عوض شدن فضا، سوال دیگری مطرح می‌کند:نظرتون در مورد انتخابات چیه؟

ملک‌الشهرای بهار با جدیت می‌گوید: وقت جنگ و جدل و نوبت فحش و کتک است / انتخابات شد و اول دوز و کلک است!
ادیب‌الممالک فراهانی هم در تایید سخنان بهار ادامه می‌دهد: گردن هم بشکنند ریشه هم برکنند / بر کتف هم زنند در سر این انتخاب!
فرخی یزدی از بینندگان محترم درخواست می‌کند فرد اصلح را انتخاب کنند: با دقت بیشتر در این بار / مرد عمل انتخاب می‌باید کرد.
ادیب الممالک این‌بار سخنان فرخی را تایید کرده و شرکت در انتخابات را تنها راه برون‌رفت از شرایط بغرنج فعلی می‌داند: آنجا که راه چاره شود بسته بر کسان / از رأی روشن تو بجویند چاره‌ها.
از قراین پیداست که بهار، انتخابات را تحریم کرده‌است. چون در جواب این سوال می‌گوید: بر بنده شد اشارت کز انتخاب بگذر / تا خدمت وطن را طرزی دگر گذاری!

مجری که انتظار چنین پاسخی از بهار نداشت برای عوض کردن بحث، آخرین سوال را می پرسد: به چه کسی رای می‌دهید؟

فردوسی : چو کودک لب از شیر مادر بشست / زگهواره محمود گوید نخست
هلالی جغتایی: آتش موسوی به طور آمد / ظلمت شب برفت، نور آمد
صفا اصفهانی: ماه آوری از طوبی ای آدم کروبی / ای خارق عادت‌ها ای مبدع دیدن‌ها
محمد فضولی: گر اهل دلی بده رضایی به قضا / از دایره رضا منه بیرون پا

مجری در پایان برنامه ضمن تشکر مجدد از حضور شاعران و توجه بینندگان، ابراز امیدواری می‌کند که همه در روز بیست و دوم خرداد در پای صندوق‌های رای حاضر شویم و مشت محکمی بر دهان استکبار بزنیم. وی همچنین توصیه می‌کند که وبلاگ حزب جوانان زیرآفتاب را بخوانید و به دیگران نیز معرفی کنید باشد که رستگار شوید.

**********

- چهل و چند روز از رفتن پدر گذشت و هر روز که می‌گذره نه تنها این درد فراموش نمی‌شه بلکه جای خالیش بیشتر از روز قبل آزارم می‌ده

- پنجم خرداد داره می‌رسه و من باز هم پیرتر می‌شم. تولدم مبارک!

/ 23 نظر / 66 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امين

سلام نادر خان! باشين ساغ اولسون... بابانين آراميزدان گئتمه‌سينه چوخ اوزولدوم. بو موصيبتي توم همشهريلر طرفيندن سيزلره تسليت دئيرم. الله رحمت ائله‌سين دوغوم گونون قوتلو اولسون و ايشالله كي گلن ايللرده هپ اوزون گولسون و سني بئله اوزولموش گورميم.

آقا امین

اولندش که شعرهای توووپی بود :دی ایوووول :))) هوراااا :))) دومندش ، خدا پدرتون رو بیامرزه ، سخت و آسون چیزیه که از دست من و شما کاری بر نمیاد ، مگر انجام کارهایی که همه می دونن چیه ، به هر حال ، خدا پدرتون رو بیامرزه و به شما هم صبر بده سومندش ، هوراااااااااااااااا هوراااااااااااااااااا فقط خردادیییییی ، عشق است خردادیییی :))) خردادی یعنی جججووون ، یعنی زندگی ، یعنی نفس ، یعنی عشق :))))) (24 خرداد) :))) دوستت داریم نادر جـــان :)) پیر شدی رفتا :))) امیدوارم از زندگیت لذت ببری ! [گل]

پارسا تک

در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، به عنوان گروهی از پژوهشگران حوزه فناوری اطلاعات بر آن شدیم سیستم رای گیری آنلاین بر پایه نقشه استان ها را پیاده سازی کنیم. امید آنکه بتوانیم با مشارکت و همراهی شما دوست گرامی این سیستم را بهبود بخشیم. www.parsatech.com

آرمان آریایی

سلام..نمیدونم تسلیت فقدان پدر بگم یا تبریک تولد..صبر باید چاره ای دیگر نبود..ممنون که روحیت رو حفظ کردی..قیافه مهربونت تو اون قرار وبلاگی یادم هست..در مورد مو هم نگران نباش مال همه همینطوره..سن یه عدده نادر جان زیاد بهش توجه نکن!...به امید فردای روشن برای من، تو و تمام مردم دنیا

آزاده اشرفي

در ماه رمضان مسجدها را از چنگ رژيم آزاد كنيد ‌پيام به روزه داران و هسته هاى انقلاب دموكراتيك مردم ايران مسعود رجوى - 28مرداد88 http://www.youtube.com/watch?v=TTQYw3pWs5Q&feature=PlayList&p=8C89333146C59373&index=0&playnext=1

آزاده اشرفي

سايت مريم رجوي بر روي اينترنت سايت جديد و به روز شده مريم رجوي از امروز روي اينترنت قرار گرفت از طرق يوآر ال زير ميتوانيد به اين سايت دسترسي داشته باشيد.واين سايت را دربين همه ايرانيان و شبكه نيرويي خودتان تبليغ كنيد . http://www.maryam-rajavi.com/