دبدگاه

چند سالي ميشه كه واژه هايي مثل وبلاگ و بلاگر پا به عرصه زندگي ما ايرانيها گذاشته.

اما به راستي وبلاگ چيست و بلاگر كيه ؟

آيا وبلاگ مكاني براي اظهارات شخصي ماست؟! چه درست چه غلط؟

آيا عرصه اي براي اطلاع رسانيست؟! چه موثق چه غير موثق؟

آيا بلاگر كسيست كه به واسطه دسترسي به اينترنت و فناوري نوين فرصتي براي بيان دلتنگيهاي روزانه خود ميابد.

وبلاگ شلخته هك شد! چرا؟ چه كسي ميدونه!

هر كدوم از ما به نوعي شروع به موضع گيريهاي شخصي خود كرديم.

عده اي از ما گفتيم حسادت! حسادت به زيبايي كلام و مطالب زيباي وبلاگ!

اما كدوم مطلب زيبا؟ من شروع به خوندن مطالب وبلاگ كردم دوباره و چند باره!

ولي واقا كدوم مطلب زيبا و جذاب؟ كدوم مطلب علمي و آموزنده؟ كدوم مطلب جسورانه و افشا گرانه؟

براستي كدوم يك از ما اگر مشغاه اي براي دنبال كردن داشته باشيم، وقتي براي مطالعه اكثر وبلاگها هدر ميدهيم؟

عده اي گفتيم حسادت به طرفداران بيشمار و محبوبيت اين وبلاگ!

من ميپرسم آيا ايرانيها در طول تاريخ توانايي درك خوبي و مصلحت راستين رو داشتن؟

آيا محبوب ترين افراد نزد ما، بهترين ما هستن؟

پس آيا محبوبيت نزد قشري نا آگاه ميتونه دليلي براي ايجاد حس حسادت در يك انسان باشعور باشه؟

عده اي هم گفتيم هدف پر كردن خلا هاي موجود در زندگي شخص هكر، براي موجوديت بخشيدن به هويت نداشته است!

آيا جامعه بشري تا به حال قشري بي ادعا تر از هكر ها به خود ديده؟

غير اين بوده كه قشر نفوذگر به واسطه وجود پاره اي از محدوديت ها سعي در مخفي نگاه داشتن موجوديت و هويت واقعي خود از جامعه حقيقي وپرسه زدن در كوچه پس كوچه هاي دنياي مجازي كرده؟

كوته بينانه انديشيديم و براي بر آوردن ميل خود خواهي خود نا سزا گفتيم.

هكر يابو ، بي ناموس، احمق، بي شعور و .....

همانطور كه هزاران سال در فقر مطلق فرهنگي به همه چيزو همه كس فقظ ناسزا گفتيم.

اينچنين پرچم روشنفكري را با خود به دوش ميكشيم؟

“ هدف تو از هك كردن وبلاگ چي بود؟“- تنها سوال با ارزش كه طي اين مدت از زبان نادر شنيدم- به دور از هر نوع پيش داوري.

نادر جان اگه به دنبال جوابي به دور از هر نوع فلسفه چيني ميگردي بايد بگويم هيج.

دقيقا هيچ هدف خاصي از هك كردن اين وبلاگ نداشتم.

اين عادت ما ايرانيها شده كه براي هر اتفاق، داستان سرايي كنيم.

من اين سايت رو هك كردم براي تحقق بخشيدن به ذات نفوذ.

نفوذ ميكنم براي طي كردن پلهاي ممنوعيت ، پشت سر گذاشتن تابلوهاي ورود مطلقا ممنوع و ورود به شهر ممنوعه.

اين ذات نفوذه كه به نفوذ گر هويت ميبخشه و نه هيچ چيز ديگه.

حالا مختاريم كه باور كنيم يا نه!

نوشتن اين مقاله تو اين وبلاگ فرصتي براي من بود تا گله كنم و دوباره بنالم از فرهنگ كثيف ايراني.

فرهنگ دروغ ، فرهنگ ريا ، فرهنگ تهمت ، فرهنگ هجو كه هزاران ساله همراه ما ايراني هاست و گويا تصميم نداره كه مارو رها كنه.

نوشته شده توسط:

trueend5

/ 15 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پیر

به نظر من هکر رو نبايد عصبانی کنيد. تا اینجایش هم خوب اومده. اگه میومد تمام آرشیو وبلاگ و یادداشت ها رو پاک می کرد اونموقع باید فحشش می دادین نه الان که براتون ایمیل هم گذاشته که با او در تماس باشید. آقا نادر هم اگه خیلی عجله دارید به عطا مراجعه کنید پسوورد وبلاگ رو عوض می کنه! درضمن هیچ وقت ایمیلی که با آن در پرشین بلاگ رجیستر شدید را در وبلاگتان نذارید چون به راحتی میشه از طریق هک میل وبلاگ رو هم هک کرد. فقط کافیه که روی دکمه پسوردم را به یاد ندارم کلیک کنه تا پسوورد وبلاگ به ایمیل فرستاده بشه! به همین راحتی!

محمد ( بچه اکباتان)

سلام......دوست عزيز البته به شما نمی توان دوست عزيز اتلاق کرد.....برداشت شما از هک چيست؟! هک را چه ميدانی؟! آيا هر نفوذ و اعمال خرابکاری را شما هک مينمايد؟! ......متاسفانه من شما را به عنوان يک هکر نميدانم چون با استفاده از برنامه ساخته شده توسط يک برنامه نويس شما اينکار را انجام داده ايد...آيا به نظر شما اين هک و يا کراک ناميده ميشود...؟! لطفا نظر خود و جواب خود را در رابطه با اين دو سوال به من بگين :‌۱ هک چيست؟۲.کراک چيسيت؟۳-شما کدام يک از اين دو عمل را انجام داده ايد؟! من مثل ديگر دوستان نمي گويم لطفا وبلاگ را به صاحبش پس بده من به شما تا آخر اين هفته مهلت ميدهم......اميدوارم که سر عقل بيايی.....به اميد ديدار من ۵شنبه اين وبلاگ را چک خواهم کرد اميدوارم اين اولتيماتم را جدی بگيريد ....يا علی

فرینا

سلام.ميدونين نظر زيری من برام جالب بود!!نبايد هکر رو عصبانی کنيم؟هکر حرمت داره ولی واقعآ شما هکرين؟از شکستن تابلوی ورود ممنوع ميگين اگه تو خونه بشينين يکی در رو باز کنه و بگه تابلوی ورود ممنوع رو شکستم تحسينش ميکنين؟؟؟؟؟ وبلاگ برا وبلاگر خونه دله.چرا فکر ميکنين هر کی قلم به دست گرفت بايد از مطالب علمی و اموزنده بنويسه؟تو وبلاگ هر کسی حرف دلش رو ميزنه.شما که اين همه از فرهنگ ريا و ... ايرانی بدتون مياد حداقل معتقد به دموکراسی باشين.اين حرفای من بود و ترس از دست دادن يه وبلاگ يا ايدی باعث نميشه که من حرفام رو نزنم ولی بودن هيچ منظوری ميگم قلم زيبايی دارين دوست داشتم به عنوان يه وبلاگر مينوشتين و من ميخوندم.نه اينکه اینجوری......در هر حال بهتر هر چيزی رو به صاحبش بر گردونيم.شايد اين طوری بهتر باشه.

nader

جناب هکر محترم سلام.شمايی که دم از دفاع از حقوق خانمها ميزنيد هيچ به واژه هايی که در کامنتتان از آنها استفاده شده فکر کرده ايد؟تمام افتخار من به اينست که در مدتی که اين وبلاگ را می نويسم نه تنها هيچ کلمه زشت و ناپسندی به کار نبرده ام که حتی از توهين و افترا و تخريب ديگران نيز به شدت پرهيز کرده ام.راستی از شما که از فرهنگ ناسزاگويی در جامعه انتقاد کرده ايد بعيد بود چنان واژه های زشتی را بکار ببريد.

علی

خوب بابا يه هکر با شخصيتم پيدا شده شما طاقت ندارين.بابا لياقت داشته باشيم يکيشون شخصيت داره.راستی مگه هکرهام شخصيت دارند.مگه اونی که به حريم بقيه نفوذ ميکنه اونی که تو مسائل شخصيه بقيه دخالت ميکنه شخصيت داره که برای نفوذ گر شخصيت قائل بشه .ولی خيلی از حرفهات در مورد فرهنگ ما ايرانيها رو ۱۰۰٪قبول دارم به جز اون شخصيت يافتنت به وسيله هک.ببينم تو دلت می خواد يکی بياد خونتون به زور تصرف کنه.بعدم بگه چون می خواستم تصرف کنم تصرف کردم حرفی دارين. خود دانی رفيق شاد باشی اين نادی ما رو اذيت نکن.

hoda

kheili harfat jaleb bood. kheili . vali be ghole ali mage hacekr ham shakhsiyat dare?? to tooye kare nader fozooli kardi.

شيدا

سلام .... من ميخواستم فقط يه چيز بگم !!! و اون اينه که وبلاگ يه محيط آزاده ! به هيچ کس ارتباطی نداره که کی چی مينويسه !!! چون وبلاگ حريم شخصيه دارنده اونه !! حالا اگه کسی پيدا ميشه و از نوشته های يه نفر خوشش نمياد ميتونه به اون بلاگ نياد ! هيچ اجباری در کار نيست !!!! به نظر من اينکار بيش از اونکه هدفهای عنوان شده رو دنبال کنه درپی جلب توجه و قدرت نمائی بوده !!! آقا يا خانم هکر هيچ نميدونم کی هستيد و به چه کاری مشغول ! ولی اين رو بدون که بازی کردن در نقش يه شخصيت منفی در عرصه زندگی تورا راهگشا نخواهد بود به کارهای سازنده تر بپرداز!!!!

soroush

من به شخصه هک و کرک را نوعی هنر و یک بازی فکری بسیار وسوسه گر و جذاب میدانم که اگر کسی آنرا تجربه نموده باشد متوجه عرایض من و لذت وافر و رضایت بخش آن خواهد شد.نکته ی دیگر آنکه هر انسانی برای اعمال و کنشهای خویش توجیه دارد.عده ای از انسانها پیش از انجام کاری وجدان خود و دیگران را نسبت بدان توجیه مینمایند و عده ای دیگر پس از آن.دوست عزیز هکر ما در دسته ی دوم قرار میگیرد.جالب است که سمت و سوی توجیه و توضیح همه ی کارها و تحرکات ما به طرف فرهنگ واپس گرا و متحجرمان بازمیگردد!!!ما با مقوله ی فرهنگ به گونه ای برخورد میکنیم که گویا جدای از روابط اجتماعی و تعاملات وتبادلات مردم یک جامعه و نوع رفتار و کردار و شخصیت پردازی قابل بررسی و تعریف است.آیا این خود ما نیستیم که به کثافت و تحجر و واپس گرایی و جمود دامن میزنیم؟؟مصلح جهانی را فراموش کنید(لا اقل برای مقطعی)اگر در گنداب و لجن دست و پا میزنیم و عضو آویزان از میان پاهایمان اهمیتی بیش از حد خویش یافته است؛همه ی ما به عنوان اجزای تشکیل دهنده ی این اجتماع بار تقصیر را به دوش میکشیم.

sara

سلام نمی دونم حالا که اين کامنت رو می زارم هکر می بينتش يا نه اما می خوام ازش بپرسم شما که دروغ ريا و... را نامبريد و ثبيح شمرديد .آيا هک کردن و ورود به حريم شخصی کسی رو اسمشو چی ميزاريد؟ من نمی دونم چرا تو ذهن من اين دزدی محسوب ميشه

FuckingDoc

آدم بايد خيلی احمق باشه که اين داستان هک رو باور کنه . همش شارلاتان بازی رئيس جمهور خودخواندهء ماست !!!!!