توهین به شعور ملت آذربایجان پذیرفتنی نیست

۱- درروزهای گذشته برخی از وبلاگنویسان مثلا روشنفکر - از قبیل نیک‌آهنگ و الپر و همقطارانشان -هم‌صدا با مسئولان مملکتی! (الپر هم با اصولگرایان هم‌صدا شد!) سعی کرده اند اعتراضات و ناآرامیهای هموطنان آذربایجانی را به خارج ازمرزها - و احتمالا عوامل استکبار و دشمنان نظام - نسبت دهند. به اعتقاد من چنین نگرشی خود بزرگترین توهین به شعور و فهم سی میلیون ترک است.
دوستان عزیز مگر نه این‌است که همه رسانه‌های دنیا دست شماست؟ مگر نه این‌است که وقتی شست‌پای یکی از دوستانتان وارد چشمش می‌شود از بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان و خبرگزاری فرانسه و آلمان و جاهای دیگر برایش نوشابه باز می‌کنند و جایزه حقوق بشر و استقامت و مقاومت می‌دهند؟ حالا شما با آن سابقه منورتان، مردم بی‌دفاع را وابسته قلمداد می‌کنید؟
موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانیم اهالی آذربایجان نه رسانه‌ای فرگیر دارند و نه ارتباطاتی آنچنانی! تازه اگر قرار است ملتی با چند سایت و یک شبکه تلویزیونی جوگیر شود پس خاک بر سرتان که دلقکهایی مثل ضیاآتابای و شهرام همایون و میبدی و داور و هخا و نوری‌زاده دارید و قیام نمی‌کنید! پس دوستان خوب و مسئولان محترم! به شعور آذربایجانی توهین نکنید لطفا!

اینجا ارومیه دوم خرداد
اینها همان مردم مثلا فریب خورده‌اند. اما جالب اینجاست که این مردم دلقکهایی مثل هخا
ندارند که منتظر ورودش باشند و برایش سر و دست بشکنند و شیرینی پخش کنند!
دلقکهایی نظیر هخا، داور، آتابای، میبدی، صوراسرافیل، همایون، نوری‌زاده،
قائم‌مقامی و امثال آنان در میان ترکها اجازه رشد ندارند. چنین افرادی
فقط در فرهنگ متعفن پان‌فارسیسم تنفس می‌کنند!

۲- جناب حدادعادل که سالها ریاست فرهنگستان زبان‌فارسی را برعهده داشته و بی‌شک می‌تون او را از سردمداران تفکر پان‌فارسیسم دانست در مجلس آذربایجان را سر ایران نامید. عزیز دل برادر! سری که زبانش را بریده‌اید و گوشش را کر کرده‌اید و چشمانش را از حدقه درآورده‌اید به چه دردی می‌خورد؟ آذربایجان زمانی آرام خواهد شد که زبان و گوش و چشمش را از شوونیزم فارس بازپس بگیرد.

۳- توقیف مطبوعات را هیچگاه نپسندیده‌ام. بازداشت مانانیستانی هم ناراحت کننده بود. شاید مانا به خاطر جرمی که پان‌فارس‌ها سالهاست مرتکب می‌شوند به زندان رفته‌است. او دارد تقاص آنهایی را پس می‌دهد که سالها مارا خر خواندند و کسی جلودارشان نشد. او به دلیل فرهنگ غلط حاکم بر جامعه فارسی‌زبانان به زندان رفت.

۴- امروز می‌توان خواسته ترکها را در چندبخش خلاصه کرد. آنچه به اعتقاد من باید در حال حاضر مورد توجه قرار بگیرد چنین است:
الف) آموزش خواندن و نوشتن به زبان ترکی در مناطق ترک‌نشین
ب) تاسیس یک شبکه رادیو و تلویزیون سراسزی برای ترکهای کشور
ج) اعطای مجوز یک روزنامه سراسری به زبان ترکی
د) راه‌اندازی یک خبرگزاری ویژه ترکها
ه) آزادی تمام زندانیانی که به جرم دفاع از زبان مادری دربند هستند

۵- بازی تراکتورسازی و همای تهران را از ترس به تهران منتقل کردند! بازی در زمین بی‌طرف آزادی برگزار خواهد شد. قربان حماقت فدراسیون بروم که زمینه را برای یک آشوب دیگر فراهم کرد. وای اگر تراکتورسازی ببازد...

۶- آذربایجان کماکان ناآرام است. آخرین آخبار:

دستگیری ۱۵نفر در تظاهرات دیروز ارومیه
خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان غربی گفت: در ناآرامی‌های روز گذشته 15 نفر از عاملان اصلی اغتشاش دستگیر شدند. حسن کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه افزود: تعداد دستگیری‌ها بیش از 15 نفر بود که برخی با اخذ تعهد آزاد شده‌اند.

در راهپیمایی فرمایشی دولت در تبریز فقط ۲۰۰۰ نفر شرکت کردند!
ساعت ۱۰ صبح امروز با دعوت رسانه‌های دولتی حدود ۲۰۰۰ کارمند و نظامی و دانش‌آموز در یک راهپیمایی دولتی به دستور روسای خود شرکت کردند! اما خبرگزاریها این واقعیت را به گونه دیگری تحریف کردند و تظاهرات پرشکوه نامیدند!

هاشمی رفسنجانی هم وارد معرکه شد!
حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی حوادث اخیر در آذربایجان را نشانه‌ی ضعف در تدبیر خواند و گفت: آذری‌ها همیشه باعث افتخار ما بوده و خواهند بود.

اخباری که رسانه‌های فارسی زبان سانسور می‌کنند:
از اردبیل خبر می‌رسد جمعی از دانشجویان در اعتصاب غذا به‌سر می‌برند. در میاندوآب گروهی از فعالان سیاسی دستگیر شده‌اند. در تبریز عصر امروز تجمعی دوباره صورت می‌گیرد. دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی امروز تجمعی اعتراضی برگزار کردند. نماینده مردم گرمی با خبرنگار ایرنا که قصد داشته حرکت آذربایجان را به بیگانگان وابسته کند درگیر شده است. دانشگاه زنجان کماکان ملتهب است و امروز نیز مراسمی اعتراضی در آن برگزار شد.
همچنین آیت‌ا... موسوی تبریزی نماینده آذربایجن‌غربی در مجلس خبرگان نیز بیانیه‌ای در محکومیت توهین به آذربایجان منتشر کرد. برخی از سایتهای ترکی که به پوشش خبری حوادث چند روز اخیر می‌پرداختند فیلتر شدند. دانشجویان ترک دانشکده تربیت‌دبیری میرزاکوچک‌خان گیلان نیز همصدا با سایر دانشجویان، کلاسهای خود را تعطیل کردند. در مرند و مراغه نیز ناآرامیهایی مشاهده شده‌است. همچنین قرار بود امروز در دانشگاه تهران تجمعی صورت بگیرد که تا این لحظه خبری به دستم نرسیده‌است.

بازی تراکتورسازی و هما به دلیل ترس از حضور یکصدهزار نفری ترکها در استادیوم آزادی برای دومین بار کنسل و به زمان دیگری موکول شد!

 

/ 40 نظر / 73 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام

دوستان(همون دوستان ديگه!) با اينکه واقعا پست ريس جمهور بی انصافی زيادی توش داشت ولی اين کامنتها خدايی نوبرشه!يعنی هنوز نفهميديم وبلاگ هرکس محدوده ی شخصی خودشه؟هرکسی هر چيزی ميتونه تو وبلاگش بگه.اصلا لازم نيست هر مطلبی رو خوند و نظر گذاشت.يا حداقل اگه از لحن تند کسی ناراحت ميشيم لازم نيست با تندتر حرف زدن مقابله به مثل کنيم.باران جان شما حق داری: حرف رو بايد مزه مزه کرد.ولی اين فقط در مورد نويسنده مطلب نيست!در مورد همه است.اگه قرار به شر درست نشدنه همه بايد موقع جواب دادن يکم ارامششون و حفظ کنند. من اصلا نميفهمم چه جوری ميشه انقدر صريح و واضح پرده دری کرد؟زشته بابا! يکم اصالت يکم نجابت!

مه رای

آخر ترک و فارس چه معنايی دارد که پس از هزاران سال التقاط اقوام مختلف مطمئنا يک نژاد خالص در ايران وجود ندارد و هيچکس نمی تواند ادعا کند که متعلق به نژادی خاص است اين چرنديات چيه که شما ها عليه همديگر می گوييد. واقعا بايد به خاطر يک دستمال قيصريه را به آتش کشيد؟

....

ترکها تاج سرن فارسها ترک خرن

مجيد

سوال من از شما اينه که چرا خودتان را ترک می خوانيد و نمی کوييد اذری؟ من خودم هم اذری هستم . اگر شما تاريخ را خوب مطالعه کنيد در می يابيد که اذرری ها از اصيل ترين مردم ايران و بنيان گذار ماد بوده اند و زردشت بزرک نيز از اهالی اذرابادگان بوده است وادر زمان مامون خليفه عباسی برای محدود کردن بابک ترک های انسوی ماورالنهر را به اذر ابادگان کوچ داد و حکم ولايت به انها داد وانها زبان خودشان را رواج دادند و... من فقط خواستم اشاره ای کنم والا اين داستان سر دراز دارد خودتان لطفا مطالعه کنيد . اما باز هم ياد اور می شوم که اذری ها اصيل تريين ايرانی وپارسيان هستند که کمترين اخطلاط با اعراب داشته اند وهمانا که سر ايرانند

سينا-ش از شیراز

به نظر من اعتراض وسيع مردم اذربايجان جنبه سياسی داشت ودارديک اعتزاض وسيع مردمی در مخالفت به بی عدالتي خودی و غيرخودي فحشا اعتياد زور جنايت دزدی ووو..اينکه امروز اذربايجان قهرمان سر بلندکرددر ادامه اعتراض مردم بلوچستان و خوزستان و کردستان .. بوده است .تظاهرات برعليه رژيم بود و بس .شعارها و حمله مردم به ساختمان هاي دولتی مبين اين عمل ميباشد .با نوشته و افکار انحرافی خود باعث ریختن اب به اسياب رژيم نشويد.مردم ايران همگي مخالف اين رژيم هستند و مخالفت و اعتراض ات خود را به شکل های گوناگون بيان مينمايند .انقلاب۵۷ هم در اثراعتراض به يک مقاله شروع شد تبريز هميشه پیش قراول و قهرمان بوذه است .که هميشه برای يک حرکت بزرگ تبريز بپا خواست چه در مشروطيت و چه در ۵۷ . سينا از شيراز

حالا بماند

آقای جديدی جناب بزرگوار لطيف شريف ارجمند.... يه باره بگو ايران ترکه وخودتو خلاص کن ۳۰مليون ترک ايرانی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کل ترکای ايرانی به۱۶مليون هم نميرسن ۱۴مليون به ترکا تخفيف دادی نه؟ خانوم مهسا این خودباختگیها چیه ؟ترکا اگه دو برابر هم جمعيتشون هم باشن اندازه فارسا نميشن.شما شايد از روی ترکای تهران حساب کرديد.آره اون جوری جمعيت ترکا بيشتره چون ۶۰درصد تهران ترکه ديگه. ولی شايد از استانهای اصفهان-کرمان-سمنان-خراسان جنوبی-خراسان رضوی-هرمزگان-بوشهر-یزد-۸۰درصد استان فارس-گيلان-مازندران-۳۰درصد قم ونصف کرمانشاه و...فاکتور گرفتی؟

وحید

ببین عزیز من دیر این سایت دیدم ولی نمی تونم جواب ندم شما بزرگ زیاد داشتین آدمهای خیلی با شعور مثل شمس تبریزی ولی من نمیدونم چرا این بزرگ مرد یک بیت ترکی نگفته میدونی چرا برو یه چندتا کتاب بخون میفهمی بعدشم ما ایرانیها چیزی بنام پان نداریم هر چیزی که خودتون درست کردین برا خودتون

يك رهگر

چرا شما ترك ها انقدر خر هستيد ؟! اين كس شر ها چيه ؟ "بازی تراکتورسازی و هما به دلیل ترس از حضور یکصدهزار نفری ترکها در استادیوم آزادی برای دومین بار کنسل و به زمان دیگری موکول شد!" [خنده]

امید احسان پور

تو رو خدا دس بر دارین از این حرفای پیش پا افتاده و خاله زنکی فرسا هم ایرانین ما هم تهرونم ایرونه تبریزم پس چرا باید با هم دشمن باشیم ؟ بله اقای مانی نیستانی کار اشتباهی کرده که به ما توهین کرده ولی فارسا که باهامون مشکلی ندارن اونا خواهر برادرای مان

شنتورک

هرچه قدر دوست دارید مسغره کنید.ما به اونجامون هم نیست. چون ما مسغره نیستیم این شما فارسهایید که فاشیستی تو خونتونه و خیلی هم حسودید.وهرکی از شما بهتره میخواید هر طور شده اونروخراب کنید.یکیش هم همین عربها که تو تلوزیون هرجی ازدهنتون در میاد بهشون میگید.شانس اوردید زاپنی ها که بافرهنگ ترین مردم دنیا اند یا امریکایی ها که ثروتمند ترین اند با شما همسایه نیستن وگرنه میترکیدید بهخدا