کابينه شلخته

رئيس جمهور شلخته پس از ماهها تحقيق و بررسي موشكافانه، اعضاي كابينه خود را معرفي كرد.يكي از مهمترين ويژگيهاي كابينه، فراجناحي بودن آن است.همچنين دقت به تخصص وزيران پيشنهادي نشان مي دهد كه اين وزرا مي توانند به خوبي از عهده وظايف محوله برآيند26.gif. اسامي وزرا و خلاصه اي از سوابق آنها را با هم مي خوانيم:

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

1- وزير آموزش و پرورش : باباعلي
سوابق: بازنشسته آموزش و پرورش. وي كار در وزارتخانه مذكور را با سرايداري آغاز كرده و با شغل دفتر داري به پايان رساند.او باباي مدرسه دوران ابتدايي رييس جمهور شلخته مي باشد.می گويند در آن سالها به شدت هوای شلخته را داشته است. ايشان اصالتا قزوينی می باشند!04.gif

 

2- وزير ارتباطات و فن آوري اطلاعات : اكبر چاپار
سوابق: پيك موتوري در سالهاي گذشته. در حال حاضر راننده آژانسي مي باشد كه سر كوچه شلخته اينا! واقع شده است.وی به شدت اعتماد شلخته را جلب کرده است.

 

3- وزير اطلاعات : كبري خانوم
سوابق: در سوابق ايشان فقط يك جمله ذكر شده است: كلاغ محله شلخته اينا!. مي گويند به محض اينكه اقدس خانوم با شوهرش دعوا كند يا خواستگاري براي دختر صغري خانوم بيايد او پيش از همه باخبر مي شود!

 

4- وزير اقتصاد و دارايي : حاجي جبار
سوابق: نزول خواري،ثروت اندوزي و چندين كار ديگر14.gif
.وي قول داده با همكاري شوراي پول و اعتبار و ساير نهادهاي ذيربط، سازوكار وام گرفتن از بانكها را مشكل نمايد تا مردم پول مورد نياز را از رباخواران با بهره بالا تهيه كنند.وي مراجعه مردم به رباخواران و رويگرداني آنان از بانكها را نوعي خصوصي سازي تلقي مي كند.وی همسايه روبرويی شلخته اينا می باشد.

 

5- وزير امور خارجه : ممل آمريكايي
سوابق: عشق آمريكا!در جواني همراه با رييس جمهور شلخته به روشن كردن لامپ مشغول بودند!32.gif
علاقه زياد وي به نورافشاني اين اميد را در مردم به وجود آورده كه لامپ رابطه كشورمان با آمريكا و اروپا به زودي روشن شود! او از دوران ابتدايی با شلخته همکلاس بوده است.

 

6- وزير بازرگاني : حسن بقال
 سوابق: بقال محله شلخته اينا! كار خود را از دوره گردي شروع كرده و اكنون مالك يك سوپرماركت مي باشد. مي گويند شلخته در دوران بچگي بارها از وي لواشك خريده است. پنير ليقوان فرد اعلا را از مغازه ايشان می توان تهيه کرد.

 

7- وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي : دكتر قلي
سوابق: مدت ده سال تزريقاتچي محله شلخته اينا بوده است.مي گويند در تزريق پني سيلين تبحر ويژه اي دارد.او داراي چشم و دلي پاك است04.gif
و به همين جهت از افراد مورد اعتماد رييس جمهور محسوب مي شود!

 

8- وزير تعاون : جمشيد جقله
سوابق: كارمند تعاوني مسافربري شماره 8. هميشه در تعطيلات و روزهاي شلوغ،هواي شلخته را داشته و براي او بليط اتوبوس رزرو مي كرده است.

 

9- وزير جهاد كشاورزی : هيچکس!
توضيحات: به دليل ماهيت مشترک و شباهت کاری بين وزارت کشاورزی و فرهنگ و ارشاد، قرار است به زودی اين دو وزارتخانه ادغام شده و وزارت فرهنگ و جهاد کشاورزی راه اندازی شود. اين امر در راستای سياست کوچک سازی دولت انجام می شود18.gif
!

 

10- وزير دادگستری : قنبر جغجغه
سوابق: نمکی محله شلخته اينا! به دليل تبحر فراوان در داد زدن به اين سمت انتخاب شده است.او با صدايی زيبا و جذاب هر روز داد می زند: نمکيه!

 

11- وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح : اصغر غيرت
سوابق: مدافع ناموس محله شلخته اينا! می گويند چنان از ناموس محله دفاع می کرد که هيچکدام از پسرهای محلات ديگر نمی توانستند به دخترهای محله مذکور نگاه چپ بياندازند! در اثر درايت و تدبير و نيز تلاش مستمر وی در دفاع از ناموس، تمام دخترهای اين محله هنوز مجرد مانده اند!18.gif

 

12- وزير راه و ترابري : غلام شوفر
سوابق: راننده اتوبوس تعاوني 8.رانندگي را با خريد يك قاطر آغاز كرد!او مدتي نيز راننده ميني بوس خط دارقوزآباد ـ يالقوزآباد بود.

 

13- وزير رفاه و تامين اجتماعی : هيچکس!
توضيحات: از آنجاييکه رفاه زيادی انسان را از رسيدن به اهداف متعالی باز می دارد و با توجه به اينکه اين واژه، اصطلاح مرفهين بی درد را برای انسان تداعی می کند و با عنايت به اينکه رفاه با برنامه های رييس جمهور شلخته از قبيل عدالت اجتماعی و تقسيم فقر! در تضاد می باشد لذا مقرر گرديد وزارتخانه مذکور در اسرع وقت منحل گردد!

 

14- وزير صنايع و معادن : صمد مهندس
سوابق: وی با فروش و تعمير دوچرخه روزگار می گذراند. در پنچرگيری مهارت بسياری دارد. در محله شلخته اينا او را مهندس صدا می زنند. می گويند او قرار است به هر کدام از اعضای کابينه يکدستگاه دوچرخه اهدا کند تا به جای رفت و آمد با ماشينهای دولتی و... با دوچرخه در جلسات هيات دولت حاضر شوند.

 

15- وزير علوم، تحقيقات و فن آوری : هيچکس!
سوابق: از آنجاييکه قشر دانشجو در جامعه به غير از جنجال و اعتراض و اعتصاب، فايده ديگری ندارد مقرر گرديد در جهت کاهش هزينه های دولت و ايجاد آرامش در جامعه، درب کليه دانشگاهها تخته گرديده و وزارتخانه مذکور نيز منحل گردد.09.gif

 

16- وزير فرهنگ و ارشاد : رحيم آپارات
سوابق: در دوران طلايي سينما،آپاراتچي تنها سينماي شهرستان محل زندگي شلخته بود.در حال حاضر از طريق روزنامه فروشي سر چهارراه،امرار معاش مي كند.

 

17- وزير كار و امور اجتماعي: كامي كار درست
سوابق: مخ زن! در دختر بازي و مخ زدن نظير ندارند.كارش فوق العاده است.شلخته برخي فنون مخ زني را از وي ياد گرفته است. مي گويند رييس جمهور شلخته هر وقت كامي را مي بيند به او مي گويد: كامي جون كارت خيلي درسته!

 

18- وزير كشور : ولي خان
سوابق: كدخداي روستاي قنبرآباد از توابع بوركينافاسو در سالهاي دور.در حال حاضر هيچ سمتي ندارد.

 

19- وزير مسكن و شهرسازي : اوستا صفر
سوابق: كارش را از كارگري ساختمان آغاز كرد و بعدها به سمت بنايي ارتقا يافت.كاشيكاري منزل مسكوني شلخته از شاهكارهاي ايشان مي باشد.

 

20- وزير نفت : ممد نفتي
سوابق: لوله كشي گاز در حال حاضر. در گذشته عامل فروش نفت در منطقه شلخته اينا بوده است.

 

21- وزير نيرو : غلام قلدر
سوابق: نفر اول مسابقات قويترين مردان! كارشناسان معتقدند او با استفاده از داروهاي نيروزا، تمام نيروگاههاي كشور را دوپينگي خواهد كرد(منظور همان نيرو افزايي است!).

 

رييس جمهور شلخته در مورد انتخاب سخنگو برای دولت گفت: تواضع و فروتنی بسيار بنده، اين اجازه را نمی دهد که بخواهم سخنگويی انتخاب کنم تا دائما در گفتگو با خبرنگاران از ما تعريف و تمجيد نمايد35.gif. شلخته همچنين افزود:مشک آنست که ببويد نه آنکه عطار بگويد! (می گويند وی در زمان خواندن اين شعر، به جورابهای خود  نگاه می کرد!26.gif). گزارشهای غير رسمی حاکيست که شلخته برای انتخاب معاون اول خود با فردی به نام جان نثار که از اهالی بالابرره می باشد18.gifدر حال مذاکره است. از نتايج اين مذاکرات خبری در دست نيست.

 

---------------------------------------------------------------

 

۱- فرصتی پيش آمد تا تغييراتی هر چند مختصر در وبلاگم اعمال کنم. دستی به سر و گوش وبلاگ کشيدم. بدجوری بی ريخت شده بود.

۲- تا زمانی که بلاگ رولينگ فيلتر نبود از آن استفاده نمی کردم! الآن که فيلتر شده استفاده از آن خيلی لذتبخش به نظر می رسد.

۳- يکسری تغييرات جزئی و کلی در محتوای وبلاگ از اين به بعد به وجود خواهد آمد. بعد از چهل ماه وبلاگنويسی و درجا زدن،حرکت رو به جلو هم بد نيست!

۴- چون مطلب خيلی طولانی شد فعلا همين چهارتا را داشته باشيد تا بعد!

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

آلبوم راه من داريوش، و اين ترانه زيبا:

 

كجاي اين جنگل شب پنهون مي شي خورشيدكم؟

پشت كدوم سد سكوت پر مي كشي چكاوكم؟

چرا به من شك مي كني من كه منم براي تو

لبريزم از عشق تو و سرشارم از هواي تو

دست كدوم غزل بدم نبض دل عاشقمو؟

پشت كدوم بهانه باز پنهون كنم هق هقمو؟

گريه نمي كنم نرو آه نمي كشم بشين

حرف نميزنم بمون بغض نمي كنم ببين

سفر نكن خورشيدكم ترك نكن منو نرو

نبودنت مرگ منه راهي اين سفر نشو

نزار كه عشق من و تو اينجا به آخر برسه

بري تو و مرگ من از رفتن تو سر برسه

گريه نمي كنم نرو آه نمي كشم بشين

حرف نميزنم بمون بغض نمي كنم ببين

نوازشم كن و ببين عشق مي ريزه از صدام

صدام كن و ببين كه باز غنچه مي دن ترانه هام

اگرچه من به چشم تو كمم قديمي ام گمم

آتشفشان عشقم و درياي پرتلاطمم

گريه نمي كنم نرو آه نمي كشم بشين

حرف نميزنم بمون بغض نمي كنم ببين

...

/ 16 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شايد دوست

نادر خان وقتي انتقاد ادمها به عنوان يك فكر وعقيده قابل خوندن كه به دور از توهين وهجو گويي با استدلال درست باشه مسخره كردن ولاطائل گفتن از هر كسي برمياد از تو حرفهاي خوندني انتظار ميره

فاطمه

خيلی دريده و پرو و موزماری!!!! دستت درد نکنهُ ممنون از لبخندی که روی لبهامون می ياری...

آرمین گیله مرد

سلام .... با اینکه بهترین کابینه ربع قرن معاصر هست، وخودش یک ترقی بحساب می آید اما کافی نیست!!!

AM!N/mypage

خيلی با حال بيد ... راستی جناب می خيلی سعی کردم از راه ياهو باهاتون تماس برقرار کنم اما مثل اينکه سيم قطع شده ارتباط برقرار نشد // من به وبلاگ شما لينک دادم (شما نظرت در ورد تبادل لينک چيه ؟)

nazanin

وای سلاممممممم! تو هم اهل لامپ بودی و ما خبر نداشتيم؟؟؟اگه به کاندوليزا نگفتم!!....در ضمن می بينم که ترانه رومانتيخ از خودت در وکنی!!! بعد همه شوخيا بگم که تو اين همه کار و مشغله و خستگی ديدن نوشته هات خيلی چسبيد.و اينکه خوشحالم که تو اين خونه تکونيت٬لينک ما هنوز مهمون شماست

shila

khayli bahal bood. koli khandida omidvaram ba selahe neveshtan betonid en raees jomhore vaghean shelakhteh ro nakot konid.

Saghariii

من عاشق اين آهنگ چکاوکم ...

darya

سلام . خووووووووبی ؟ چه قدر اين مطلبت قشنگ بيد‌! اما از نظر من ابنا صلاحیت ندارن :)) آخه تو اين کابينه قشنگت يه جای خالی نبود برا من بذاريش ؟ تجديد نظر بايد گردد وگرنه عمرا بذارم بيان رو کار :پی !! / اما در مورد سوالی که تو کامنت ازم پرسيدی منظورم از کارت شناسايی، کارت شناسايی ملی و منظورم از ملی کارت، ملی کارت حساب سيبا بانک ملی بود...البته دفترچه تلفن که شماره همه دوستام توشه رو فراموش کردم بگم‌! آره واقعا يه همچين کيفی زدن داره مخصوصا که اون روز پول خوبی هم همراهم بود ...! البته شما که حسابداری و وضعت خوبه و ما بايد کيفت رو بزنيم !! :پي

اکبري

نادر جان يعني تو اينقدر زبل بودي و ما نميدونستيم دوستت دارم موفق باشي

prince of persia

خيلي با حال بود اميدوارم بتوني متن هاي بهتري بنويسي با آرزوي موفقيت براي نادر good bye