دوسالگی و يک سوال

۱-وبلاگم دو ساله شد.دو سال زمان کمی نيست خصوصا اگر به اين نکته توجه کنيم که هنوز قديمی ترين وبلاگهای ايرانی به ۳ سالگی نرسيده اند.دوسال وبلاگنويسی برايم خاطرات تلخ و شيرين زيادی برجا گذاشته.خاطراتی فراموش نشدنی.

۲-اولين قرار وبلاگی که دعوت شدم آذر ۸۱ بود به دعوت احسان آزاد.از آن جمع خيليها هستند که الآن نمی نويسند مثل مريخی،حسام،تفنگدارها ، گربه های اشرافی ، ياسمن،ققنوس، بابا حميد ، جهان بيکس ، هک بويز ، فرانک ، حميرا ، نگين ، نیما وی سی و ...،تعداد کمی مرتب آپديت ميکنند مثل نصراله سکرتر ، عين شين قاف ، پريسا ، بانوی ارديبهشت و ...،جمعی هم گاهگداری جهت خالی نبودن عريضه دستی به کيبرد ميبرند مثل پسرايرونی، احسان شرک ، ليلی ، جواد طواف ، مژگان بانو  و مرتيا.به جرات ميتوانم بگويم که اين قرار يکی از بهترين روزهای زندگی کم بود و يک خاطره شيرين و فراموش نشدنی.

۳-آنهايی که در اولين روزهای وبلاگنويسی من،به وبلاگم سر ميزدند و انگيزه نوشتن ميدادند کم تعداد هستند.هدی اولين کسی بود که به وبلاگم لينک داد و برايم کامنت گذاشت.سولمار عزيز و همينطور هادی و احد از نخستين کاشفان من بودند.مدتهاست که از آرميتا بی خبرم.

۴-برای ما وبلاگنويسانی که اصطلاحا نسل دوم بلاگرها خطابمان ميکنند، شانزده اسفند ۸۱ روز بزرگی بود.آنروز در تهران،مشهد و شيرار،حرکتی نمادين از وبلاگنويسان سر زد.هنوز چهره معصوم کودکان شيرخوارگاه آمنه را به خاطر دارم که شادمانه در پارک شفق مشغول بازی بودند.

۵-خاطرات تلخ و شيرين زيادند.قرار ۲۹ فروردين۸۲ و آن وقايع جالب!،بازارچه های خيريه متعدد از قبيل محک و بم،قرارهای ۲۱ مرداد۸۲ ، ۲۰ شهريور۸۲ ،قرار ۷دی۸۲ ، قرار حامی و... بخشی از زندگی وبلاگی مرا تشکيل ميدهند.

۶-در اين ۲سال،وبلاگم دوبار هک شد و من تازه فهميدم چقدر به اين مکان وابسته هستم.

۷-بازارچه چلچراغ (تولد مهرانه) برای من هم خوب بود و هم بد.خوب از آنجهت که توانستم با کمک چند نفر ديگر از دوستان عزيزم وبلاگ را به خيليها معرفی کنم و بد از آن لحاظ که... بگذريم.

۸-بحث تشکيل انجمن وبلاگنويسان ايران يکی از جنجالی ترين مباحث دوران وبلاگنويسی من بود.آنروزها ما را تحت فشار قرار دادند و گفتند که انجمن بد است و به درد نميخورد!حالا همان مخالفان به اين نتيجه رسيده اند که انجمن خيلی هم خوب است!!!در مورد انجمن حرفهای زيادی دارم.گفتنش باشد برای وقتی ديگر!18.gif

۹-گاهی اوقات وسوسه می شوم برای رفتن.اما ميداننم که طاقت دوری از وبلاگ ندارم و خداحافظی نکرده برميگردم.به همين جهت وسوسه رفتن را بی خيال شده ام.با پر رويی هر چه تمامتر 04.gifميمانم و به نوشتن ادامه ميدهم!

۱۰-سال گذشته وقتی وبلاگم يکساله شد،سوالی پرسيدم و خواهش کردم که صادقانه به آن جواب بدهيد.و امروز بعد از ۲سال وبلاگنويسی،باز اين سوال را تکرار می کنم:

نظرتان در مورد اين وبلاگ چيست؟

لطفا فارغ از هرگونه تعارف و با صراحت جواب بدهيد.

                                                   دوستدار همگی شما خوبان:نادر جديدی10.gif07.gif 

/ 37 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
راحيل

ببخشيد يادم رفت تولد وبلاگت هم خيلی خيلی مبارک انشا.. صد ساله بشه

راحيل

خب من تازه دارم اينجا رو می خونم ولی از اونجايی که اکثر دوستان بلاگر من که در مدت يکسال نوشتنم باهاشون آشنا شدم نوشته هاشون بسيار غمناکه وبلاگ شما اکثر مواقع باعث می شود من بغضم را قورت بدم و کمی تا قسمتی بخندم .خيلی هم باحاله و من هر وقت فرصت کنم ميام اينجا مثلا الان استاد داره حلق خودش رو پاره می کنه درس ميده!! موفق باشی

AnishtaiN

تولدش مبارک. از اون تریپ وبلاگاييه که من حسابی ميحالم باهاشون.. راسی محض هم ولايتي بودن من لينک شمارو گذاشتم تو وبلاگم. موفق باشين .فعلا با اجازه.

kian

خوبه فقط يکم وقتشو بيشتر کنين!!!

kian

بلاگت برای ما قشنگه چون نويسندش يه جوون محجوب و مهربون و باحاله به اسم نادر .هممونم ميدونی که دوست داريم.موفق باشی ۱۵-۱۰ سال ديگه هم باز مياين بلاگت سر ميزنيم.لينکم که نميدی!!

mozhgan

سلام نادر جان تولد وبلاگت رو تبريک می گم اميدوارم که همشه پابرجا باشه. اما در مورد سئوالت بايد بگم که واقعاٌ زيباست من با وجود اينکه خيلی کم آن ميشم اما تقريباٌ ممکن نيست آن شم و بهش يه سر نزنم. لطفاٌ نوشتن رو ترک نکن خودتم لوس نکن ! رئيس جمهور به اين نازی کی ديده بود تا حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احسان

سلام همشهری می خواهم درباره بهترين سايت و وبلاگ مياندوآبی نظر سنجی کنم حتما به وبلاگم بيا و نظر بده

kourosh

سلام . آقا ما را فراموش نکنيد . وای اگر شلخته حکم جهادم دهد ....( دمنه )

mojgan

salam dada nader tavalode webloget mobarak webloget vaghean alie

مهسا

الان 6 سال از اون روزهای خوب داره میگذره . چقدر خوب بود ،چقدر زود همه چی تموم شد . تمام اون روزا برام خاطره شد .