یک سوال از نیک‌آهنگ: ترک‌ستیزی یا وطن‌دوستی؟

نیک‌آهنگ کوثر بعد از بازی چک و ترکیه در وبلاگش نوشت: پیروزی درخشان برادران تیم ترکیه را به دکتر رضا براهنی، انصافعلی هدایت عزیز و دوستان عزیزشان  تبریک می‌گویم. جدایی‌طلبان عزیز که لباس زیرشان هم ممکن است پرچم ترکیه باشد و خانواده گرامی‌شان همیشه تی‌شرت ترکیه را در مراسم رسمی به تن می‌کنند، مورد عنایت ملوکانه قرار دارند!

1- اینکه لباس زیر یا روی کسی شبیه پرچم کشوری باشد مساله‌ای شخصی بوده و به کسی مربوط نیست. رنگ لباس ملاک تعلق خاطر نمی‌تواند باشد. این نوع عمل و شیوه رفتار است که وابستگی را نشان می‌دهد. مثل روز روشن است که قلب نیک‌آهنگ کوثر نارنجی است چون برای هلند و یوروهای خوش‌رنگش می‌تپد نه ایران!

شادی بازیکنان تیم ملی نیک آهنگ!
تصویر شادی بازیکنان تیم ملی هلند تقدیم به تقدیم به نیک‌آهنگ کوثر که لباس
زیر و رو و پوست و گوشت و خون و مغز و سلول های بدنش هم هلندی است!

2- نیک‌آهنگ به عنوان کسی که ادعای روزنامه‌نگاری دارد در حالی بر انصافعلی هدایت می‌تازد که به لطف آزادی بی‌حد و حصرش در آن‌سوی آبها، روزنامه‌نگاران زندانی را فراموش کرده و به جای دفاع از آنها، به تمسخرشان می‌پردازد. او به همین راحتی خاطره روزنامه آزاد و روزهای سختش را از یاد برده‌است.

3- کلاغ رادیو زمانه، در حالی هدایت را تجزیه‌طلب خوانده که مصاحبه او را فراموش کرده‌است. مصاحبه‌ای که در آن هدایت صراحتا می‌گوید: منافع عمومی ما و منافع و امنیت تک‌تک ما ایجاب می‌کند که با هم باشیم و با هم بر اساس احترام متقابل به هم کشور را بسازیم و آباد کنیم.

4- تا آنجا که من با نوشته‌ها و مقالات و افکار دکتر رضا براهنی آشنا هستم این فرد هرگز یک تجزیه‌طلب نبوده‌است.خود او این نکته را در نشریه اینترنتی شهروند هم اعلام کرده‌بود. شاید حضور او در انجمن قلم تورنتو، نیک‌آهنگ را این‌چنین آشفته کرده‌است!

5- کوثر پس از نوشتن جملاتی که در ابتدای مطلب ذکر شد، پست دیگری در وبلاگش قرار داده تا قضیه را ماست‌مالی کند! او در مانیفست عجولانه‌اش ضمن اینکه خوانندگان وبلاگش را به عدم درک صحیح متهم می‌کند می‌نویسد: از نظر من، هر کسی در محدوده مرزی ایران قرار گیرد، ایرانی‌ است. فارغ از قومیت و نژاد. با این فرض خود نیک‌آهنگ یک کانادایی است و حق اظهار نظر در مورد مسایل ایران را ندارد و حرفهای او در باره ایران، مصداق دخالت در امور داخلی یک کشور دیگر است!

6- بخش جالب مانیفست ایرانی‌خواهی کوثر اینجاست: کسانی که به بهانه کسب حقوق قومی، به کشورهای همسایه پناه می‌برند و با استفاده از امکانات آنها به کشورهای خواهان جدایی بخش‌هایی از ایران مهاجرت می‌کنند و پیام جدایی را به هر زبانی تبلیغ، ایرانی نیستند. همان بهتر که پرچم کشورهای حامی خود را حمل و به تن کنند.

کوثر خود به کانادا پناه برده و به اعتراف خودش کانادا خواهان جدایی بخش‌هایی از ایران است! جناب نیک‌آهنگ آیا جوابی برای این سوال دارند که در کشوری که به دنبال تجزیه ایران است به دنبال چه هستند؟ آنها اگر پرچم کشورهای همسایه را حمل می‌کنند شما پرچم آمریکا و هلند و کانادا را حمل می کنید! کسی که روزآنلاین شما را بخواند و از اوضاع داخلی کشور بی‌خبر باشد گمان می‌کند که در اینجا روزانه صدهزار نفر انسان بی‌گناه را تیربازان می‌کنند! آنها پرچم حمل می‌کنند اما شما با آثارتان کلید ایران را به آمریکا می‌دهید و بفرما هم می‌زنید!

7- تنفر نیک‌آهنگ نه از رضا براهنی است و نه از هدایت. هدف او تجزیه‌طلبان هم نیستند. نیک‌آهنگ کوثر از آذربایجان و آذربایجانی بیزار است. نوشته‌های او در گذشته گواه ادعاهای من است. در غائله آذربایجان که دو سال پیش به وقوع پیوست نیک‌آهنگ پرچمدار تمسخر ملت بزرگ آذربایجان بود.

تیر خلاص نیهات
تیر خلاص نیهات به سمت دروازه چک. این شلیک زیبا بهانه‌ای شد برای سرباز کردن
زخم کهنه نیک‌آهنگ و اعلام انزجار مجدد وی از مردم آذربایجان!

8- ترکیه این بار کرواسی را در یک چهارم نهایی شکست داد و به نیمه‌نهایی رسید. بازی‌های ترکیه را همیشه دنبال می‌کردم و از بردهایش لذت می‌بردم. اما این برد برای من بسیار شیرین بود. حالا بی‌صبرانه منتظرم که ببینم جناب نیک‌آهنگ که این روزها مفسر فوتبال شده‌است این برد را به چه کسی تبریک حواهد گفت!

پی‌نوشت: می‌دانستم که بعضی دوستان مرا به تندروی متهم خواهند کرد. اما قضاوت کنید که تندرو کیست؟ ایا کسی که بعد از بازی ترکیه و چک در وبلاگش به طعنه اینچنین برخورد می‌کند تندرو نیست؟ سری به آرشیو دو سال پیش نیک‌آّهنگ بزنید تا همه چیز دستگیرتان شود. مسلما با خواندن آرشیو او متوجه خواهید شد که تندروی واقعی کیست!

==========

با افزودن خبرمایه این وبلاگ به خبرخوان خود، ما را در بهتر شدن این برنامه یاری دهید! نیشخند
http://feeds.feedburner.com/shalakhteh1

/ 15 نظر / 243 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسعود

از اینکه تیم ترکیه خوب بازی کرده شکی نیست! اما دوست خویم ترکها با آذری ها تفاوتشان از زمین تا آسمان است, از لحاظ فرهنگی و تاریخی. تنها زبان مشابه است که آن هم به دلیل تهاجم و چپاول آذربایجان توسط ترکها بوده و نه از روی مهر و محبت آنها!! ... پس خواهش دارم آذری ها را به ترکها(- -) نچسبانید. .... ممنون!

فرناز

من آذری هستم. اما هیچ ربطی مطلقا بین آذری ها و ترک ها نمی بینم. این یک کاسه کردن این دو را هم نمی فهمم. هیچ سرسپردگی و دلبستگی و عرص اردات خاصی هم به ترکیه ندارم و تو خاناوده ام هم ندیدم والا. سر جدت این دو را با هم قاطی نکن برادر من. هرکس هم حق دارد هرجا عشقش می کشد زندگی کند، جان من نه تو نه نیکان مثل حسین درخشان مردم را بابت جایی که زندگی می کنند به هزار جا مچسبانید و انگ نزنید. ضمنن از برد ترکیه هم خوشحال شدم چون خوب بازی کرد و آدم از بردن تیمی که خوب بازی می کنه خوشحال میشه[لبخند] اردات [چشمک]

Nikahang

نادرجان، تند رفته‌ای. با پیش‌فرض قضاوت کردن همیشه نتیجه‌بخش نیست، من تنها با کسانی مشکل دارم که در همین تورنتو دیده‌ام چگونه بر طبل جدایی می‌کوبند و خود را پیرو چه کسانی می‌خوانند. گمانم قضاوت متعصبانه اندکی دور از منطق باشد.

pishy

nader joonam chetory! daste raste hamunha ro sare time ma! bayad mididi mardom to khiaboona chikar kardan ! etefaghan manam ba parchame ghermezo sefid raftam khiabunu raghsidam engar time khodemun borde eib ke nist hamvatan nistim hamkhoon ke hastim!

سلام وبلگت واقعا عالیه بهت تبریک می گم خوشحال می شم به وبلاگ منم سر بزنی[گل][ماچ][قلب][گل]

آرزو

سلام خوبی برعکس همه وبلاگ خوبی داری من که خوشم اومد

شاهین

اشتباه می کند کسی که به مردم ترک توهین میکند گردنش را میشکنیم هرکه باشد شوونیست های بدبخت

ر.ت

سلام وبلاگتون عالیه از مطالبتون خوشم اومد من از دانشجویان آی تی دانشگاه تبریز هستم و خوشحال میشم به وبلاگ من هم سر بزنید و نظرتون رو راجع به تبادل لینک بهم بگید i-tech-girl.mihanblog.com

بابک

سلام خطابم به فرناز و مسعود هست که گفته اند ترکیه و کجا و آذربایجان کجا ! زبان آذربایجان با هجوم ترکها تغییر کرده ! منظورتان مغولها هستند ؟ من میتوانم با 10 سال تحقیقات زبانشناسی ثابت کنم زبان مغولی ربطی به زبان ترکی آذربایجانی (زبان آذربایجان از ازل تا ابد) ندارد . ولی شما نمیتونید ثابت کنید زبان آذربایجان با اومدن مغولها ترکی شده ! مغول مگه فقط به آذربایجان حکومت کرده ؟ مغول از شرق آسیا تا اروپا حکومت کرده پس چرا فقط زبان این خطه تغییر کرده ؟[تعجب] اون هم به زبانی که خداش هم با زبان مغولی یکی نیست این چه تغییری هست که کوچکترین اثری از زبان اولیه به جا نمونده ؟ میخواهید نوشته کسروی رو سند قرار بدید ؟ شما اگه چند خط کتاب کسروی رو که در هیچ کجا به جز پیش آریاپرستان ارزش علمی نداره ، خونده باشید بنده چندیدن بار به کیرینگان سفر کرده ام ! جالب هست که حتی مردم این روستا هم زبانشون رو آذری پهلوی فارسی نمیدونن [خنده] 10 سال هست که مشتاقانه منتظر سند و مدرک معتبر زبانشناسی و تاریخی از طرف مدعیان منکر زبان ترکی آذربایجان هستم ولی از دکتر و زبانشناسشون بگیر تا عوامشون (مسعود و امثال مسعود و فرناز) هنوز