پاسخ به سوالات وبلاگی شما!

شانزده شهریورماه، هفتمین زاد روز وبلاگ فارسی است. در آستانه تولد وبلاگ فارسی، به برخی از سوالات مطروحه در زمینه وبلاگ و وبلاگنویسی پاسخ می دهیم.

- دختری هستم 21 ساله. مدتی هست عضو فرندفید می‌باشم. پسری تمام فیدهایم را در این سایت لایک می‌کند. آیا می‌توانم به او اعتماد کنم؟

- دختر گلم سعی کن این لایک بازی‌ها بدون اطلاع خانواده‌تان نباشد. به ایشان بگویید اگر قصد لایک زدن دارد خانواده‌اش را در جریان بگذارد تا خدای نکرده در آینده مشکلی پیش نیاید.

-پسری هستم 29 ساله. یک ماه پیش دختری در وبلاگش نوشته بود که چهره زیبا و جذابی دارد.  از آن روز تا کنون من هیکل و قیافه او را تجسم می‌کنم و هر روز هم به وبلاگش سر می‌زنم. این کار من اشکالی دارد؟

- مراقب افکار خود باشید. دخترها یا خوشگلند یا وبلاگنویس! بنابراین گول این نوشته‌ها را نخورید و در دام گناه نیفتید.

- دختری هستم 15ساله. چند روز پیش در وبلاگ پسری کامنت گذاشتم و حالا از این بابت احساس گناه می‌کنم. به من بگویید چه کنم؟

- کار تو صحیح نبوده. اما من دخترانی را می‌شناسم که در وبلاگ چهل پسر کامنت گذاشته بودند ولی چون توبه کردند احساس گناه نمی‌کنند. تو از امروز به خودت قول بده که دیگر به وبلاگ هیچ پسری سر نزنی. مطمئن باش احساس گناه تو به زودی برطرف خواهد شد.

- مدتی هست می‌خواهم وبلاگ بنویسم. دوستانم وردپرس را پیشنهاد می‌کنند.به نظر شما وبلاگنویسی را از کدام سرویس باید شروع کنم؟

- متاسفانه ترویج فرقه وردپرسیه و بلاگریه از توطئه‌های ایادی استکبار است. شما جوانان باید آگاه باشید و به هیچ قیمتی از پرشین بلاگ و بلاگفا دست نکشید تا رستگار شوید.

- دوستی در وبلاگش می‌گوید که باید به جای فاصله، از نیم‌فاصله هم استفاده کرد. آیا این کار صحیح است؟
 
- رعایت فاصله در روابط بین اجناس مخالف صحیح است اما بین دونفر از جنس موافق، رعایت نیم‌فاصله خالی از مفسده بوده و ایرادی ندارد.

- پسری هستم 22ساله. پنج روز پیش در وبلاگم به وبلاگ پسر دیگری لینک دادم. اکنون متوجه شدم که این فرد دختر بوده و با هویت جعلی می‌نوشته است. چه باید بکنم؟

- احتیاط واجب در این است که لینک ایشان را همین الان از وبلاگتان پاک کرده و به ازای هر روزی که لینکش در وبلاگتان موجود بوده به 60وبلاگنویس پسر لینک دهید.

- دختری هستم 19ساله. مدتی پیش وارد وبلاگی شدم که رویش آهنگ گذاشته بودند و آن آهنگ به‌نحوی بود که آدم را به انجام حرکات موزون وادار می‌کرد. از آن روز به بعد مرتب به وبلاگ مذکور سر می‌زنم اما هر بار پس از نیم ساعت حرکات موزون، به خاطر اعمال زشتی که انجام داده‌ام ناراحت می‌شوم.

- بارها و بارها به خواهران و برادرانمان گفته‌ام که از گذاشتن صور قبیحه و ابزاری که موجبات گناه را فراهم می‌آورد خودداری کنند. آدرس وبلاگ یاد شده را به برادران متعهدمان در واحد قیلطرینگ اعلام کنید تا با آن برخورد شود.

- دختری 18ساله، زیبا، جذاب، مهربان و دارای وضع مالی مناسب هستم. عضو شبکه های اجتماعی در اینترنت نیز بوده و معتقد به روابط از نوع اوپن ریلیشن شیپ می‌باشم. همراه نامه، عکس و شماره تلفن خودم را هم برایتان فرستاده‌ام. می‌خواهم وبلاگنویس شوم. نیاز به راهنمایی شما دارم.

- الهی که من قربونتون برم. شما برای وبلاگنویس شدن نیاز به مشاوره حضوری دارید. همین الان با شما تماس می‌گیرم تا به صورت خصوصی در مورد انواع سرویس‌های وبلاگی و نحوه ساختن قالب وبلاگ یاری‌تان کنم. مشاوره هم کاملا رایگان بوده و سرویس ایاب و ذهاب و خورد و خوراکتان هم پای خودم. لطفا به جز من شماره تلفنتان را به کس دیگری ندهید که گرگهای گرسنه در وبلاگستان زیادند ودر کمین شما نشسته‌اند.

- من مدیر سایت وردپرس هستم. می‌خواهم به دلیل کندی، امنیت پایین و سایر مشکلات وردپرس، وبلاگم را به بلاگفا منتقل کنم. آیا امکان انتقال آرشیوم از وردپرس به بلاگفا وجود دارد؟

- به زودی توسط متخصصان داخلی، افزونه‌ای برای این کار ساخته خواهد شد. تا آن روز می‌توانید به صورت دستی نسبت به انتقال آرشیو اقدام نمایید.

==========

- چیه؟ بی‌مزه بود؟ مطمئن باشید شما هم اگه می‌خواستین با شکم گرسنه مطلب بنویسین بهتر از این نمی‌شد!

- این‌روزها همه فید ما را به خبرخوان خود اضافه می‌کنند. شما چطور؟

http://feeds.feedburner.com/shalakhteh1

/ 28 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محسن

روی این برنامه ای که آخوند به سوالای مردمی که واسه مسخره کردن مسیج می فرستن و جواب می خوان رو سیاه کردی ممنووووون خیلی باحال و جالب بود

راحیل

سلام علیکم یا نادرخان طاعات شما حتما مقبول درگاه حق می باشد که اینچنین چشمه قریحه و ذوقتان از جوشش به غلغل بیافتاده [نیشخند]

خانم ثابتی

حالا دیگه نوبتی هم باشه نویت توست سوال کنی ما جواب بدیم.[نیشخند]

سمن

آخه نادر بنویسه و بی مزه باشه؟محاله همچین چیزی.

چشم غمگین

[نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند][نیشخند] خدا بود !!!! [خنده]

محمود ف

خيلي هم با مزه بود. دمت گرم.

نقطه نویس

[نیشخند]نه، بامزه بود منو یاد صفحات مشاوره مجلات انداخت!

سگییت

دمت گرم...