حزب جوانان زير آفتاب


زنگ انشا
موضوع هفته:در مورد حقوق زن هر چه می دانيد بنويسيد
من انشايم را با نام خدا آغاز می کنم.اولا ما می دانيم که زنان خيلی مهم می باشند و اهميت زنان بر هيچکس پوشيده نيست.ما بسيار طرفدار زنان می باشيم و از همينجا به تمامی جوامع مرد سالار دستور می دهيم سريعا خجالت کشيده و از اقداماتشان دست بردارند.بنده زمانی به اهميت حقوق زنان پی بردم که يکی از دوستانم -که اخيرا به طايفه مرغان پيوسته است-گفت:«آقا نادر اگر حقوق خانم نبود،حقوق من به تنهايی کفاف زندگی مشترک را نمی داد».
از همينجا درميابيم که هر کس بخواهد زن بگيرد بايد با دختری ازدواج کند که شاغل بوده و دارای حقوق کافی باشد.
پدر ما،در مورد نقش حقوق زن در خانواده،بارها به بنده تذکر داده که نادر جان،اگر خواستی زن بگيری سعی کن مثل من سرت کلاه نرود.پدرم می گويد:«اگر مادرت حقوق داشت من اينقدر خرجم زياد نمی شد».البته من با اين حرف پدرم موافق نيستم.من يک نفر را می شناسم که زنش حقوق زيادی داشت با اين وجود،تمام مخارج خانواده بر دوش آن يک نفر بود.بنابراين شانس هم در اين مورد موثر می باشد.یک ضرب المثل من درآوردی می گوید:ما با حقوق زن مخالف نیستیم با خودش مخالفیم.
اما حقوق زن فقط در امور اقتصادی مورد توجه قرار نمی گیرد بلکه در بسیاری از مسایل سیاسی از قبیل انتخابات نیز به اهمیت حقوق زن پی می بریم.
در موقع انتخابات تعداد بسیار زیادی از آقایان متوجه حقوق زنان شده و از همین طریق،خودشان نیز صاحب حقوق می شوند.این افراد در سخنرانی هایشان عنوان می کنند از زمانیکه در شکم مادرانشان بوده اند برای رسیدن زنان به حقوقشان مبارزه کرده و از هیچ کوششی در این راه دریغ نورزیده اند.تعدادی از جمعیت محترم بانوان نیز که قرار است در صورت تایید سخنان نامزدهای محترم انتخاباتی به حقوق کلانی دست یابند،فرمایشات آقایان را تصدیق می کنند.
الان که من دارم این انشا را برای شما می نویسم آقای محترمی در تلویزیون مشغول صحبت می باشد.این آقای محترم می فرماید که ما حقوق زنان را افزایش داده ایم و حالا زنان می توانند از شوهرانشان طلاق بگیرند.آقای محترم فوق الذکر اعلام می کند زنان به شرطی می توانند طلاق بگیرند که بعضی چیزها ثابت شود.احتمالا منظور آقای محترم این است که زن وقتی به علت شکستگی جمجمه و دست و پا و سایر اعضای بدن،جهت امر طلاق به دادگاه مراجعه می نماید باید ثابت کند که شکستگیها در نتیجه نوازشهای شوهر این خانم بوده و نه در اثر سقوط از پله.این آقای محترم در پایان سخنان گهربارشان تاکید کردند که ما خیلی به حقوق زن اهمیت می دهیم.
در پایان انشای خود لازم میدانم این موضوع را به اطلاع شما برسانم که ما چند روز پیش به خواستگاری یک دختر خانمی رفتیم که خیلی اهل مطالعهء وبلاگ می باشد.لذا ما این انشا را نوشتیم تا ایشان بخوانند و به این نکته توجه داشته باشند که ما به حقوق زنان اهمیت زیادی قایل می باشیم و در همینجا از خانواده محترم این دختر خانم می خواهیم که به درخواست ما پاسخ مثبت داده و این بنده حقیر را به غلامی خویش بپذیرند.
این بود انشای من.
راستش اگه خنده دار نبود ببخشید.بسکه این خانمها اعتراض کردن خواستم یه جوری از دلشون در بیارم.
تابعد...

f.gif

/ 4 نظر / 8 بازدید
قهرماني

آقا نادر سلام نوشته هات واقعا فوق العادست. من كه تحت تاثير نوشته هات قرار گرفتم. به نظر بنده .. نظر ندارم. البته زني كه حقوق مي گيره براي ازدواج با بنده بهتره . مي دونم برام زود حالا .. من 18 سالمه (: يكي نيست بم بگه اين چرت و پرتا چيه داري ميگي

hoda

khoob shod belakhare be een natijeh residid ke az dele khanooma dar beyarid chon maloom nabood agar dar nemiyovordid che etefaghi miyoftad.neveshtetoon aali bood

هادي عابدي

آفرين بر آقاي نادر جديدي {ساغ ال}

فرزانه